ورود اعضاء السبت 29 فيفرييه 2020 | شنبه, 10 اسفند 1398

با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای صورت گرفت؛ گسترش همکاری‌ها بین دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل استاندارد مازندران

چهار شنبه, 16 بهمن 1398 ساعت 14:21:35

تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و اداره کل استاندارد این استان به‌منظور گسترش همکاری‌های علمی، فنی و پژوهشی منعقد شد.

تصویر
با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای صورت گرفت؛ گسترش همکاری‌ها بین دانشگاه آزاد اسلامی و اداره کل استاندارد مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از ساری، صبح امروز تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی مازندران و اداره کل استاندارد استان مازندران، برای مشارکت در تهیه پیش‌نویس تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی، همکاری در زمینه تشکیل دوره‌های تخصصی و آموزشی، انجام طرح‌های مشترک تحقیقاتی و مطالعاتی و ... منعقد شد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در این جلسه با تبریک ایام‌الله دهه فجر، آمادگی دانشگاه برای تشکیل و راه‌اندازی دفتر استانداردسازی به‌منظور تدوین استانداردها و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت مورد درخواست آن اداره کل را اعلام کرد.

حسین کرمانیان ایجاد بستر لازم به‌منظور استفاده کارشناسان اداره کل استاندارد از امکانات پژوهشی، کتابخانه‌ای و آزمایشگاهی دانشگاه را مهم برشمرد و افزود: «به‌طور قطع یکی از دلایل اصلی پیشرفت سریع توسعه فناوری در کشورهای توسعه‌یافته صنعتی توجه به فرایند استانداردسازی تولیدات داخلی آن کشورها بوده است.»

وی بیان کرد: «امروز با گسترش همکاری بین و زمینه‌سازی حضور و ارائه خدمات مشاوره‌ای در مراکز تولیدی تحت نظارت آن اداره کل، می‌توان گام‌های مؤثری در فرایند استانداردسازی تولیدات داخلی برداشته شود.»

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته