ورود اعضاء الجمعة 21 جوان 2019 | جمعه, 31 خرداد 1398

ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا(س) پند‌آموز است

چهار شنبه, 08 اسفند 1397 ساعت 14:14:30

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر گفت: از هر زاویه به زندگی حضرت زهرا سلام‌الله نگاه کنیم پندآموز است.

تصویر
ابعاد مختلف زندگی حضرت زهرا(س) پند‌آموز است

حجت‌الاسلام علی راستگو در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در رامسر اظهار کرد: به مناسبت سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) و بزرگداشت روز زن همزمان با برگزاری کرسی آزاداندیشی با موضوع نقش زن در تربیت نهاد خانواده، از بانوان عضو هیئت‌علمی و کارمند دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر تجلیل شد.

وی با تبریک فرارسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و بزرگداشت روز زن، نقش زن در تربیت خانواده را مهم دانست و گفت: از هر زاویه به زندگی زهرای اطهر نگاه کنیم، پندآموز است، اگر در خصوص مادری و همسری ایشان صحبت کنیم بی‌شک فاطمه زهرا بهترین مادر و همسر در عالم خواهد بود.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر یادآور شد: خداوند در توصیف حضرت فاطمه(س) به پیامبر اکرم(ص) می‌فرماید «ما به تو کوثر دادیم» یعنی هرچه از خوبی‌هاست تجلی او فاطمه زهرا (س) است. هیچ زنی در این کره خاکی و در عالم کائنات این‌چنین خصیصه‌های منحصربه‌فردی در او جمع نشده است.

وی افزود: ساده‌زیستی از خصائص ارزشمند و پاکدامنی موجب بقا و استمرار نظام خانواده خواهد شد. بسیاری از ناهنجاری‌های رفتاری در خانواده می‌تواند با اتکا به اقتدار معنوی زهرای اطهر حل شود بنابراین حضرت فاطمه زهرا(س) یک نسخه ارزشمند برای درمان دردهای گوناگون دنیای پیچیده امروز از حیث اخلاقی، اجتماعی و فرهنگی است.

راستگو  افزود: ما هرچه‌قدر به فکر و اندیشه ناب و سیره عملی حضرت فاطمه زهرا (س) نزدیک شویم، فکر، ذهن و کانون خانواده ما ثبات پیدا می‌کند و هر مقدار از اندیشه نورانی ایشان فاصله گرفتیم به همان اندازه در گرداب مشکلات دنیوی گرفتار می‌شویم.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز