ورود اعضاء الخميس 20 جوان 2019 | پنج شنبه, 30 خرداد 1398

ابعاد شخصیتی علامه طبرسی(ره) مورد پژوهش و تحقیق قرار گیرد

دو شنبه, 20 اسفند 1397 ساعت 14:19:57

امام جمعه قائم‌شهر بر تحقیق و پژوهش درباره ابعاد شخصیتی علامه طبرسی(ره) تأکید کرد.

تصویر
ابعاد شخصیتی علامه طبرسی(ره) مورد پژوهش و تحقیق قرار گیرد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از قائم‌شهر، آیت‌الله علی‌ معلمی صبح امروز در دیدار اعضای تشکل مجمع اسلامی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر گفت: در برگزاری کنگره ملی بزرگداشت علامه طبرسی باید تمام ابعاد شخصیتی علامه‌ مورد پژوهش و تحقیق قرار گیرد و اینطور نباشد که  یک بعد از ابعاد شخصیتی علامه معرفی شود.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری برای هرچه باشکوه‌بودن این کنگره نکاتی را متذکر شد و از همکاری با کنگره و کارگروه اندیشه‌ورز بیانیه مقام معظم رهبری استقبال کرد.

وی حجت‌الاسلام سید‌قاسم حسینی امام‌‌جمعه موقت قائم‌شهر را که از شخصیت‌های حوزوی و دانشگاهی است برای همکاری با این کنگره معرفی کرد.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر هم با توجه به بند نخست و دوم بیانیه گام دوم انقلاب، علم و اخلاق در این بیانیه را متوجه دانشگاه دانست و گفت: لازم است برای انجام کار تلفیقی،گروه اندیشه‌ورز با مشارکت حوزه و دانشگاه شکل گیرد تا صاحب‌نظران و نخبگان حوزه و دانشگاه راهبردهای این دو بند و سایر بندها را کشف و کارهای مورد نظر را انجام دهند.

عبدالهادی رضایی‌ تالارپشتی ادامه داد: کنگره ملی علامه طبرسی(ره) از جمله کارهای پیش‌رو تشکل مجمع اسلامی اساتید است که با همکاری حوزه در غنای این کنگره مورد توجه دانشگاه است.

محمدابراهیم بخشنده دبیر تشکل مجمع اسلامی اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم‌شهر نیز در راستای رسالت تشکل مجمع اسلامی اساتید گفت: مبنای برنامه‌های تشکل، بیانات امام(ره) و منویات مقام معظم رهبری است که به همین منظور نیز کارگاه‌های آموزشی برگزار خواهد شد.

عضو شورای مرکزی تشکل مجمع اسلامی اساتید نیز با ذکر آثار علامه طبرسی یکی از مهم‌ترین اهدف این کنگره را کشف، پژوهش و تحقیق نسخ خطی آن علامه فقید از جانب صاحب‌نظران بیان کرد و  گفت: با برگزاری این کنگره به سؤالات و ابهامات پاسخ داده خواهد شد.

رضا اسدپور افزود:  لازم است تا اقدام نمادینی درراستای بزرگداشت آن عالم کلامی و فقهی توسط شهرداری و یا دستگاه‌های اجرایی در شهر قائم‌شهر و ترجیحاً در ابتدای خیابان علامه طبرسی (جاده نظامی) صورت گیرد.

اوقات شرعی به وقت ساری