Banner
ورود اعضاء الجمعة 29 مي 2020 | جمعه, 09 خرداد 1399

آماده پذیرش سرمایه‌گذار در اقتصاد دانش‌بنیان هستیم

سه شنبه, 18 تیر 1398 ساعت 12:39:10

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی گفت: برای رونق در حوزه تولید و فرآوری گیاهان دارویی و سایر حوزه‌ها آماده پذیرش سرمایه‌گذار و فعالیت در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان هستیم.

تصویر
آماده پذیرش سرمایه‌گذار در اقتصاد دانش‌بنیان هستیم

به گزارش گروه استان‌های خبرگزاری آنا از دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی، فاضل لاریجانی ظهر امروز در جلسه هیئت رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی با تبریک ایام دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا(ع) گفت: امام هشتم علیه‌السلام تکیه‌گاه و پناه ایرانیان است که امیدواریم با عنایت خاصه آن حضرت شاهد پیشرفت این کشور شیعه باشیم.

وی با بیان اینکه در هفته گذشته با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دیدار داشته است، بیان کرد: دکتر طهرانچی نگاه ویژه‌ای به دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی دارد و در این نشست تأکید کرد برای پیشرفت تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی دغدغه دارد و در تلاش است تا بر اساس توانمندی واحدهای دانشگاهی آینده‌ای امید‌بخش را در دانشگاه آزاد اسلامی ترسیم کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی با بیان اینکه بعد از جلسه با دکتر طهرانچی با مجید مشکینی معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه آزاد اسلامی نیز دیدار داشته است، بیان کرد: در این دیدار معاون دانشگاه آزاد اسلامی بر درآمدزایی از طریق طرح‌های دانشگاهی تأکید کرد و آینده دانشگاه را در توسعه این تفکر می‌بیند.

لاریجانی گفت: در دیدار با رئیس و معاون دانشگاه آزاد اسلامی پیشنهاد شد انگیزه لازم برای واحدهایی که عملکرد مناسب‌تری دارند و زیان‌ده نیستند داده شود تا با امید بیشتری به فعالیت خود ادامه دهند.

وی مطرح کرد: در قالب طرحی به ریاست دانشگاه آزاد اسلامی پیشنهاد ایجاد صندوق مشترک داده شد تا در قالب این طرح واحدهای سودده دانشگاه آزاد اسلامی، به شکل پلکانی درصدی از درآمد خود را در اختیار این صندوق قرار دهند تا سازمان مرکزی از طریق این صندوق به سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی گفت: اکنون مطالبات واحد آیت‌الله آملی از بنیاد شهید و امور ایثارگران بابت شهریه فرزندان خانواده ایثارگران بالغ بر ۹ میلیارد تومان رسیده که در طول چند سال پرداخت نشده و امیدواریم که توسط مسئولان این سازمان به حساب دانشگاه واریز شود.

لاریجانی با بیان اینکه دانشکده سمای آمل با توجه به موقعیت مکانی آن در داخل شهر طلایه‌دار دانشگاه در سطح شهر است اظهار کرد: با توجه به درخواست رئیس سمای بابل موضوع زیباسازی و امکانات رفاهی مورد نیاز این دانشکده بررسی و اجرا می‌شود.

این استاد دانشگاه با بیان اینکه کشت محصولات کشاورزی صنعتی درآمدزا در سال ۹۷ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی موفقیت‌آمیز بوده گفت: پیش‌بینی می‌شود سطح زیر کشت برای کاشت فلفل هالوپینو ۲,۱ هکتار، ذرت شیرین به ۲ هزار متر مربع و هشت هکتار از اراضی دانشگاه در سال ۹۸ زیر کشت گُلزا برود.

لاریجانی با اعلام اینکه در راستای اجرای منویات رهبر معظم انقلاب برای رونق تولید در سال ۹۸ آماده پذیرش طرح‌های برون‌دانشگاهی هستیم تصریح کرد: در حوزه تولید و فرآوری گیاهان دارویی و سایر حوزه‌ها آماده پذیرش سرمایه‌گذاری و فعالیت در عرصه اقتصاد دانش‌بنیان هستیم.

وی با بیان اینکه اقدامات مناسبی در مرکز تحقیقات مدیریت و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی صورت گرفته است، تصریح کرد: این مرکز آماده پذیرش ایده‌ها و پیشنهادات همه صاحب‌نظران و محققان درون و برون‌دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی افزود: به‌‌ این منظور فراخوان طرح‌های درآمدزا را اعلام کرده تا دانشگاهی با تأکید بر حل مسئله را به عنوان مأموریت اصلی خود اجرایی کنیم.

لاریجانی یادآور شد:  با توجه به بخشنامه راه‌اندازی مراکز مشاوره و هدایت تحصیلی، این مرکز در دانشکده سما راه‌اندازی شده که باتوجه به حضور استادان مجرب می‌تواند نیاز داوطلبان ورود به دانشگاه را برای انتخاب درست و صحیح پاسخ دهد.

وی ادامه داد: امکانات مناسبی در دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده که بسیاری از خانواده‌ها از وجود این امکانات و اعضای هیئت علمی توانمند با خبر نیستند و شایسته است معرفی مناسب‌تری از این داشته‌ها که متعلق به همه مردم کشورمان است انجام شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید