Banner
ورود اعضاء الجمعة 10 أفريل 2020 | جمعه, 22 فروردین 1399

اخبار سازمان مرکزی

دو شنبه, 30 مهر 1397 ساعت 15:09:00

وزیر علوم: نقد و بررسی علمی باید در محیط‌های دانشگاهی نسبت به انتخابات و مسائل سیاسی صورت گیرد
شنبه, 19 بهمن 1398 ساعت 14:04:26
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به لزوم نقد و بررسی علمی و کارشناسی در محیط‌های دانشگاهی گفت: احزاب و گروه‌های سیاسی نیز باید در محیطی غیر از دانشگاه، موضع گیری‌های خود را نشان دهند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، شصت و پنجمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور امروز با حضور منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور برگزار شد.

غلامی در این نشست ضمن تشکر از زحمات معاونان دان…

آنا گزارش می‌دهد؛ بی‌توجهی صندوق رفاه دانشجویان به مصوبه مجلس شورای اسلامی/ ابهام در تخصیص اعتبار صندوق به دانشجویان
چهار شنبه, 16 بهمن 1398 ساعت 10:17:05
بی‌توجهی صندوق رفاه دانشجویان به مصوبه مجلس شورای اسلامی و اظهارات ضدونقیض مسئولان این صندوق، موجب نگرانی دانشجویان شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه صنفی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، چندی پیش فریبرز سجادی معاون امور دانشجویان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از افزایش وام ودیعه مسکن دانشجویان خارجی خبر داد و عنوان کرد: تا ۱۵ میلیون تومان به این دانشجویان به‌شرط معدل وام ودیعه م…

مجلس فرصت پیگیری ندارد؛ دانشجویان برای ابطال بخشنامه نظام وظیفه به نمایندگان مجلس هم امید نداشته باشند
دو شنبه, 14 بهمن 1398 ساعت 15:45:20
با توجه به نزدیک شدن به پایان سال 98، گویا مجلس درگیری‌های مهم‌تری از رسیدگی به چرایی اجرا نشدن رای 2071 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری دارد، به‌نظر می‌رسد معاونت حقوقی ریاست جمهوری آخرین امید دانشجویان برای رسیدگی به خواسته‌هایشان باشد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، چندی پیش عده‌ای از دانشجویان در تماس با باشگاه دانشجویان ایران(ایسکانیوز) خواهان پیگیری رای 2071 هیئت عمومی دیوان عدالت اداری شدند. بر اساس این رای، بخشنامه سازمان نظام وظیفه عمومی مبنی بر الزام صرفاً یکبار مع…

کمیسیون فرهنگی مجلس تصویب کرد؛ حمایت از محتوای بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی در فضای مجازی
دو شنبه, 30 دی 1398 ساعت 11:32:14
تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از مصوبه "حمایت از محتوای بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی در پیام‌رسان‌های اجتماعی" در این کمیسیون خبر داد.

سیده فاطمه ذوالقدر، روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا درباره مصوبات امروز کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ساماندهی پیام‌رسان‌های اجتماعی و صیانت از حقوق کاربران امروز در کمیسیون فرهنگی بررسی و مواد ۴، ۶، ۷ و ۸ این طرح با اعمال اصلاحاتی تصویب …

آیا اصلاح سهمیه آزمون‌های سراسری در سال ۹۹ اجرایی می‌شود؟
دو شنبه, 02 دی 1398 ساعت 09:49:07
قرار است وزارت علوم در قالب لایحه‌ای سهمیه‌های کنکور را تغییر دهد اما مشخص نیست که این لایحه برای آزمون‌های سال ۹۹ اجرایی می‌شود یا نه؟

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، موضوع سهمیه‌ها در کنکور‌های سراسری در این سال‌ها بسیار جای بحث و ابهام برای داوطلبان بوده و در برخی مقاطع اعتراضاتی هم صورت گرفته است. با این وجود اخیرا رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر …

وزیر علوم در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا: شرط حضور نامزدهای انتخابات مجلس در دانشگاه‌ها اعلام شد
یک شنبه, 01 دی 1398 ساعت 09:56:04
تهران- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، شرط حضور نامزدهای انتخابات مجلس را در دانشگاه‌ها اعلام کرد.

منصور غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش درباره تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در دانشگاه ها تاکید کرد: حضور نامزدها به صورت انفرادی در دانشگاه ها نباید صورت گیرد اما به روش مناظره ای امکان حضور در دانشگاه ها را …

وام‌های قرض‌الحسنه کجا می‌رود؟
سه شنبه, 19 آذر 1398 ساعت 14:41:05
دولت در لایحه بودجه سال آینده بانک‌ها را مکلف کرده تسهیلاتی را در قالب قرض‌الحسنه به صورت هدفمند به بخش‌های مختلف بدهند.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، علاوه بر طرح‌هایی که بانک‌های مختلف برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به مشتریان خود دارند، دولت در لایحه بودجه سال آینده تکالیفی را بر عهده بانک مرکزی برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه گذاشته است.

براساس تبصره ۱۶ لایحه بو…

در بخشنامه ای از سوی دکتر طهرانچی تاکید شد صرف اموال دانشگاه آزاد اسلامی به نفع احزاب، جناح ها یا کاندیداهای انتخابات ممنوع است
دو شنبه, 18 آذر 1398 ساعت 10:17:04
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: رویکرد دانشگاه در انتخابات، فراهم کردن زمینه‌های ارتقای بصیرت، آگاهی عمومی و افزایش حضور و مشارکت مردم به ویژه دانشجویان در انتخابات است.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بخشنامه انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را به روسای استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشی و معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دا…

عضو هیات رییسه مجلس در باره پیامدهای انتقال آب دریای خزر هشدار داد
چهار شنبه, 01 آبان 1398 ساعت 14:51:26
ساری - ایرنا - علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نسبت به پیامدهای مختلف انتقال آب دریای خزر هشدار داد و یکی از پیامدهای منفی مهم را دلسردی مردم شمال کشور بویژه استان مازندران از دولت برشمرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس روز چهارشنبه در همایش هم اندیشی چالش انتقال آب دریای خزر در دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: دولت و حاکمیت نباید با مطرح کردن و یا اجرای طرح انتقال آب دریای خزر خودر را در مقابل مردم خطه شمال کشور قرار دهد.…

درخواست تکمیل ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های تراز اول کشور با رتبه‌های برتر کنکور
یک شنبه, 21 مهر 1398 ساعت 11:22:44
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، خواستار افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی روزانه در تعدادی از دانشگاه‌های تراز اول کشور و تکمیل این ظرفیت صرفاً از طریق دارندگان رتبه‌های برتر شدند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور، خواستار افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی روزانه در تعدادی از دانشگاه‌های تراز اول کشور و تکمیل این ظرفیت صرفاً از طریق دارندگان رتبه‌های برتر شدند.

در نامه…