ورود اعضاء الخميس 20 جوان 2019 | پنج شنبه, 30 خرداد 1398

اولین همایش جامع هدایت تحصیلی دانش آموزان در واحد رامسر برگزار شد
چهار شنبه, 29 خرداد 1398 ساعت 13:55:41
همایش هدایت تحصیلی با عنوان انتخاب آزادانه، تحصیل مشتاقانه با حضور دانش آموزان دوره اول متوسطه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز از رامسر، علیرضا یکرنگی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر در این همایش گفت: موضوع انتخاب رشته برای دانش آموزان از اهمیت بسزایی برخوردار است، خانواده ها باید از پایان پایه نهم نسبت به انتخاب رشته تحصیلی و شاخص تحصیلی اقدام…

مازندران در نخستین مرحله از المپیاد ملی فناوری نانو سوم شد
یک شنبه, 12 خرداد 1398 ساعت 09:12:17
دانش آموزان مازندرانی توانستند رتبه سوم نخستین مرحله دهمین المپیاد ملی نانو را کسب کنند.

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، از نظر تعداد ثبت نام کنندگان و راه یافته به آزمون مرحله اول دهمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، دانش آموزان مازندرانی رتبه سوم کشور را کسب نمودند.

مرحله نخست دهمین دوره المپیاد ملی نانو صبح روز ج…

مدارس سما انتخابی هوشمندانه برای دانش آموزان
یک شنبه, 29 اردیبهشت 1398 ساعت 12:55:12
انتخاب مدرسه‌ای مناسب همواره یکی از دغدغه‌های والدین و دانش آموزان بوده است؛ چرا که دوران تحصیل از جهات گوناگونی اهمیت بالایی دارد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، انتخاب مدرسه ای مناسب برای تحصیل، همواره یکی از دغدغه های اصلی والدین و دانش آموزان بوده است؛ امر تحصیل و علم آموزی امروزه به یکی از اصلی ترین ارکان جامعه مبدل شده و به همین دلیل، مدرسه به عنوان نهادی که افراد…

بیش از یک میلیون دانش آموز آماده انتخاب رشته تحصیلی هستند
چهار شنبه, 18 اردیبهشت 1398 ساعت 08:43:51
مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: یک میلیون و 70 هزار دانش آموز در سال تحصیلی 98-97 در پایه نهم انتخاب رشته تحصیلی می کنند.

عباس سلطانیان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج اظهار داشت: مهمترین موضوع در هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم را انتخاب رشته آگاهانه تحصیلی تشکیل می دهد که طبق برنامه سالانه کاری مشاوران تحصیلی در مدارس کشور در حال اجراست.
وی با اشاره به اینکه …

چهار و نیم میلیون دانش آموز در المپیاد درون مدرسه ای شرکت کردند
دو شنبه, 09 اردیبهشت 1398 ساعت 08:53:36
معاون دفتر تربیت بدنی و فعالیت های ورزشی وزارت آموزش و پرورش گفت: چهار میلیون و 500 هزار دانش آموز در پنجمین المپیاد درون مدرسه ای کشور در سال تحصیلی 97-98 شرکت کردند.

به گزارش ایرنا، « عباس حاجی زاده » روز یکشنبه در آیین آغاز پنجمین المپیاد ورزشی درون مدرسه ای در استان مرکزی، افزود: این دانش آموزان با عنوان «تیم های مدرسه قهرمان» در سطح مناطق شرکت کردند و منتخبان استانی به مسابقات قهرمانی کشور راه می یابند.
وی ادام…

برون سپاری آموزش های مهارتی؛ راهی برای رونق اشتغال
شنبه, 04 اسفند 1397 ساعت 08:57:51
تهران- ایرنا- طرح برون سپاری به منظور واگذار کردن بخشی از آموزش های مهارتی شاخه کاردانش به موسسات تولیدی و خدماتی که از سال 95 آغاز شده، راهی برای رونق بازار کسب و کار گشوده است.

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش ایرنا، هنرجویان هنرستان ها بر اساس مصوبه هیات وزیران باید بخشی از واحدهای درسی خود را در قالب این طرح در داخل کارخانه ها، شهرک های صنعتی، مراکز تولیدی، خدماتی و آموزشگاه های آزاد و دولتی فنی و حرفه ای و با بهره گیری از فضا…

با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت معاونت علمی؛ سامانه ثبت اطلاعات دانش‌آموزان و دانشجویان فعال راه اندازی شد
سه شنبه, 18 دی 1397 ساعت 12:56:44
به منظور ایجاد ساختاری هدفمند و ارتقای بهره‌وری آموزشی و تهیه پایگاه داده مستند و پویا، ستاد توسعه فناوری‌های فوتونیک، لیزر، مواد پیشرفته و ساخت بر آن شد، تا سامانه ثبت اطلاعات دانش‌آموزان و دانشجویان فعال و علاقه‌مند را در تارنمای خود در نظر گیرد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ اهمیت دانش‌آموزان و دانشجویان به عنوان طبقه‌ی روشن و نخبه‌ی جامعه و همچنین نسل آینده‌ساز هر ملتی بر هیچکس پوشیده نیست. این نسل با کسب علم، دانش و بینش در سال‌های متمادی تحصیل؛ وض…