Banner
ورود اعضاء الجمعة 24 جانفييه 2020 | جمعه, 04 بهمن 1398

اخبار سازمان مرکزی

دو شنبه, 30 مهر 1397 ساعت 15:09:00

مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون دانشگاه‌ها تمدید شد
سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 15:02:08
تهران- ایرنا- سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار سری چهارم رشته محل های جدیدی، مهلت ثبت نام پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی در رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پیام نور، غیرانتفاعی، مجازی و پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ را بار دیگر تمدید کرد.

به گزارش روز سه شنبه سازمان سنجش آموزش کشور، پیرو اطلاعیه‌ ۲۷ آبان ۹۸، برای فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از داوطلبانی که تا تاریخ ۳۰ دی ماه برای ثبت‌نام اقدام نکرده اند، علاقه مندان به تحصیل در رشته‌های تحصیلی، پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی در…

فراخوان جذب هیأت علمی از ۲۲ بهمن آغاز می‌شود
سه شنبه, 01 بهمن 1398 ساعت 11:10:45
تهران- ایرنا- رییس مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بیستمین و سومین فـراخـوان نیمه متمرکز جذب اعضای هیأت علمی دانـشگاه‌ها و مـؤسسات آمـوزش عـالی و پژوهشی کـشور از ۲۲ بهمن ماه به مدت ۱۲ روز در سامانه مرکز جذب هیأت علمی وزارت علوم آغاز می‌شود.

حجت الاسلام محمدرضا رضوان طلب روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره آغاز فراخوان جذب هیأت علمی برای بهمن ماه ۹۸، اظهار داشت: متقاضیان جذب هیأت علمی در دانشگاه ها می توانند از روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه تا سوم اسفندماه با مراجعه…

افت انگیزه‌ استادان دانشگاه آزاد در صف‌های طولانی ارتقا/ تعلل وزارت علوم به ضرر آموزش عالی است
دو شنبه, 23 دی 1398 ساعت 14:07:20
اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی برای ارتقای مرتبه خود با روند کند بررسی پرونده‌ها روبرو هستند که برای حل آن اهتمام بیشتر وزارت علوم را می‌طلبد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، سازوکارهای رتبه‌بندی استادان در نظام‌های آموزش عالی سراسر دنیا امری جا افتاده و متفاوت از هم است. معیارهای رتبه‌بندی استادان دانشگاهی در کشورهای خارجی اغلب براساس عملکردهای فناورانه، پژوهشی و انضباط حرفه‌ای آنها ارزیا…

ابلاغ ساماندهی آمایش آموزش عالی از ابتدای سال 99
شنبه, 21 دی 1398 ساعت 15:55:43
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: در نظر داریم ساماندهی آمایش آموزش عالی را از ابتدای سال 99 ابلاغ کنیم.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه 336 شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه ا…

معضلات پژوهش در آموزش عالی/ 12 چگونگی انجام پژوهش نیازمند تدبیر و برنامه‌ریزی است/ پژوهش ایده‌آل خریدار دارد
یک شنبه, 01 دی 1398 ساعت 16:16:57
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پژوهش ایده‌آل، پژوهشی است که همیشه خریدار منتظر نتیجه آن باشد؛ در این راستا درخواست کمک صنعت از دانشگاه، مطالبه کنونی جامعه است.

گروه دانشگاه ایسکانیوز؛ مهدی فیضی‌صفت - پژوهش مفهومی است که گستره وسیعی از مفاهیم را دربرمی‌گیرد و به‌همین دلیل نمی‌توان نسخه واحدی برای تمام پژوهشگران پیچید؛ اما بدون سیاست‌گذاری مشخص نیز پیشرفت و کمک هدفمند دانش به حل مسائل جامعه، غیرممکن است.

دفت…

طهرانچی: نظر دانشگاه آزاد در لایحه ساماندهی سهمیه‌ها اخذ نشد
یک شنبه, 01 دی 1398 ساعت 13:53:22
تهران-ایرنا- رییس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مطالب بسیاری در لایحه ساماندهی سهمیه های ورود به مقاطع مختلف آموزش عالی و بومی‌گزینی دانشجو وجود دارد که باید از این دانشگاه اخذ می‌شد اما وزارت علوم در این خصوص نظراتی دریافت نکرد.

محمد مهدی طهرانچی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره موضوع بومی گزینی دانشجویان اظهارداشت: دانشگاه آزاد با توجه به حضوری که در شهرها دارد، عمدتا دانشجویان را براساس طرح بومی گزینی پذیرش می‌کرد.

وی افزود: نگاه وزارت علوم،تحقیقات و فنا…

وزیر علوم: بودجه پیشنهادی آموزش عالی در سال ۹۹ تغییر نمی‌کند
یک شنبه, 24 آذر 1398 ساعت 10:05:22
تهران- ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: بودجه پیشنهادی دولت برای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سال آینده تغییری نمی‌کند ولی اگر مجلس با استفاده از ظرفیتی دیگر به بودجه دانشگاه‌ها کمک کند از آن استقبال می‌کنیم.

منصور غلامی روز شنبه در حاشیه جشنواره ملی تجلیل از پژوهشگران و فناوران برتر دانش آموزی در پاسخ به سوال خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا افزود:  از آنجا که درآمد دولت محدود شده، توزیع منابع دولتی نیز محدود است ولی امیدواریم این موضوع با تخصیص بودجه‌…

چرا استقبال داوطلبان از کنکور دکتری رو به کاهش است؟
چهار شنبه, 20 آذر 1398 ساعت 13:52:32
تهران- ایرنا - آمار مقایسه‌ای هفت سال گذشته کنکور دکتری حاکی از آن است که در سال ۹۹ تعداد داوطلبان این آزمون کاهش محسوسی دارد و سازمان سنجش آموزش کشور و دست اندرکاران آموزش عالی انتظار این روند نزولی متقاضیان را داشته‌اند.

فصل ثبت نام آزمون های سراسری از جمله کارشناسی ارشد و دکتری از راه رسیده است و این روزها پشت کنکوری ها خود را برای ثبت نام در آزمون ها و شرکت در کنکور آماده می کنند. در روزهای گذشته مهلت ثبت نام در آزمون دکتری ۹۹ به پایان رسید و ۱۷۴ هزار و ۴۴۶ داوطلب …

وزیر علوم: آموزش عالی در استان‌ها باید به شبکه علمی تبدیل شود
شنبه, 16 آذر 1398 ساعت 09:45:57
مشهد- ایرنا- وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: آموزش عالی کشور در استان‌ها باید به یک شبکه علمی با واحدهای متعدد تبدیل شود.

منصور غلامی  در نشست با اساتید و اعضای هیات علمی مرکز آموزش عالی کاشمر افزود: مراکز آموزش عالی جزء مکانهایی است که در تمامی کشور و مناطق مختلف مورد اقبال و توجه ویژه قرار دارد و معمولا هر مرکز آموزش عالی جوان روزی رشد و توسعه پیدا کرده و بزرگ می‎شود …

معاون آموزشی وزیر علوم: ساماندهی آموزش عالی صرفا در دانشگاه‌های دولتی اجرا می‌شود
دو شنبه, 11 آذر 1398 ساعت 14:13:08
تهران- ایرنا- معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ساماندهی آموزش عالی فقط در دانشگاه‌های دولتی اجرا می‌شود و دانشگاه‌های آزاد و غیردولتی‌ها در این طرح حضور ندارند.

علی خاکی صدیق روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش درباره ساماندهی مراکز آموزش عالی از سال ۹۹ اظهار داشت: کلیات طرح ساماندهی آموزش عالی تصویب و مجری طرح هم توسط وزیر علوم انتخاب شده است.
وی با بیان اینکه وزارت علوم طرح ساماندهی مراکز…