ورود اعضاء الإثنين 19 أوت 2019 | دو شنبه, 28 مرداد 1398

۷۰ درصد اعضای کاروان اعزامی از دانشگاه آزاد اسلامی است

سه شنبه, 24 اردیبهشت 1398 ساعت 13:10:45

۷۰ درصد شاکله کاروان اعزامی کشورمان در مسابقات یونیورسیاد ۲۰۱۹ از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی است.

تصویر
۷۰ درصد اعضای کاروان اعزامی از دانشگاه آزاد اسلامی است

به گزارش خبرنگار حوزه ورزش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، چرخه ورزش و استعدادیابی را می‌توان دو رکن اساسی این روزهای ورزش دانشگاه آزاد اسلامی دانست. این دانشگاه با داشتن ظرفیت مدارس سما و استعدادیابی از بین دانش‌آموزان این مدارس برای تیم‌های ورزشی خود پشتوانه ورزشی بسازد.

هرچند این روند ابتدای مسیر خود را طی می‌کند اما از افق‌های روشن خبر می‌دهد. تیم راگبی زیر ۱۸ سال بانوان دانشگاه آزاد اسلامی یکی از خروجی‌های ورزشی مدارس سما است. این تیم توانست با درخشش بازیکنان جوان و صاحب‌نام خود عنوان نایب‌ قهرمانی سومین دوره مسابقات لیگ کشوری راگبی بانوان زیر ۱۸ سال مسابقات را از آن خود کند.

چرخه ورزش در دانشگاه آزاد اسلامی به معنای ورود دانشجویان به عرصه ورزش و راه یابی به مراحل بالاتر ورزشی است. دانشجویان ورزشکار دانشگاه آزاد اسلامی به مسابقات حرفه‌ای و حتی به رقابت‌های بین‌المللی راه پیدا می‌کنند. عصر روز گذشته تیم بسکتبال بانوان دانشگاه آزاد اسلامی با کسب مقام نایب قهرمانی از مسابقات دانشجویان آسیا به میهن بازگشتند. این تنها اعزام برون مرزی دانشگاه آزاد اسلامی در سال۹۸ نیست. به گفته کمال جوانمرد مدیر کل اداره تربیت‌بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در مهرماه  تیم راگبی زیر ۱۸ سال بانوان دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور در مسابقات عازم هندوستان می‌شوند و تیم واترپلو باشگاه فرهنگی ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی نیز به امارات اعزام می‌شوند.

جوانمرد با اشاره به مسابقات یونیورسیاد که تیرماه سال جاری در ناپل ایتالیا برگزار می‌شود، ادامه داد: امسال کشورمان در چهار رشته والیبال، تیروکمان، تکواندو و تیراندازی مسابقات یونیورسیاد شرکت خواهد کرد که ۷۰ درصد شاکله این کاروان اعزامی از ورزشکاران دانشگاه آزاد اسلامی است.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز