Banner
ورود اعضاء الأحد 5 جوييه 2020 | یک شنبه, 15 تیر 1399

۳۰۹ مرکز علمی کاربردی غیراستاندارد در کشور تعطیل شد

شنبه, 25 آبان 1398 ساعت 11:43:25

اصفهان–ایرنا - سرپرست دفتر گسترش آموزش عالی دانشگاه علمی کاربردی گفت: در راستای افزایش کیفیت آموزشی، ۳۰۹ مرکز علمی کاربردی غیراستاندارد در سطح کشور منحل شد.

تصویر
۳۰۹ مرکز علمی کاربردی غیراستاندارد در کشور تعطیل شد

کیانوش بهرهی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران در شهرک سلامت اصفهان افزود: در سنوات قبل یک‌هزار و ۷۳ مرکز آموزش علمی کاربردی در کشور وجود داشت که از این تعداد ۳۰۹ مرکز فاقد استانداردهای لازم آموزشی تعطیل شد.

وی همچنین از تعطیلی تعدادی از مراکز علمی کاربردی دولتی در سال‌های گذشته خبر داد و گفت: در حال حاضر ۶۳۵ مرکز علمی کاربردی فعال وابسته به دولت وجود دارد که در ۲ سال اخیر کوشیده‌ایم برای مراکز تعطیل شده جایگزین‌هایی درنظر بگیریم و به این منظور، متقاضیان درخواست‌های خود را به این دانشگاه ارائه داده‌اند.

بهرهی ادامه داد: با توجه به تکمیل‌نشدن ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی در مهر سالجاری، با موافقت وزارت علوم و سازمان سنجش و به‌منظور تکمیل ظرفیت خالی، در اواخر آبان اطلاعیه تکمیل ظرفیت در سایت سازمان سنجش(www.sanjesh.org) منتشر می‌شود.

سرپرست دفتر گسترش آموزش عالی دانشگاه علمی کاربردی اظهار داشت: با درخواست بسیاری از دانشجویان، امکان تحصیل در ۲ رشته همزمان در دانشگاه علمی کاربردی به تصویب رسیده است و بزودی شیوه‌نامه آن به استان‌ها ابلاغ می‌شود.

وی افزود: در مراکز شاخص علمی کاربردی که از استاندارد بالا برخودار باشند در رشته‌های صنعتی و بطور محدود پیگیر اخذ مجوز برای ایجاد مقطع کارشناسی ارشد هستیم.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی اصفهان نیز اظهار داشت: این استان در رشته‌های هنری از ظرفیت خوبی برخوردار است و مرکز علمی کاربردی "سیتی سنتر" در رشته‌های هنری همچون انیمیشن، فیلم، سینما و گرافیک دانشجو دارد.

 مهدی قیصری افزود: مرکز علمی کاربردی "نماچین" نیز هم متقاضی راه‌اندازی واحد علمی کاربردی صنعتی است و علاوه بر این، مرکز شهرک سلامت هم برای برخی رشته‌های غیر از پزشکی متقاضی ایجاد رشته است که امروز از این مراکز بازدید صورت گرفت.

وی اضافه کرد: تعدادی از مراکز علمی کاربردی استان مشمول مصوبه شورای اداری شدهاند و باید بسرعت جایگزین شوند و در صورتی که ادارات دولتی خواهان تاسیس مرکز باشند می‌توانند جایگزین مراکز منحل شده شوند، ضمن‌اینکه نیروی انسانی این مراکز، تعدیل نشده و تنها به مرکز جدید منتقل می‌شوند.

قیصری تصریح کرد: تنها در شهرستان‌های غربی استان و سمیرم مرکز علمی کاربردی وجود ندارد که در این پیوند با پنج فرمانداری غرب استان مذاکراتی صورت گرفته است تا جهاد کشاورزی این مناطق رشته‌های مورد تقاضا را به مرکز  شهرستان تیران و کرون پیشنهاد دهند تا اقدامات لازم برای آنها انجام شود.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید