ورود اعضاء الجمعة 28 فيفرييه 2020 | جمعه, 09 اسفند 1398

کسب رتبه علمی- پژوهشی وزارت علوم توسط ۳ نشریه دانشگاه آزاد اسلامی

چهار شنبه, 22 اسفند 1397 ساعت 10:28:39

سه عنوان از نشریات دانشگاه آزاد اسلامی، موفق به دریافت رتبه علمی- پژوهشی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شدند.

تصویر
کسب رتبه علمی- پژوهشی وزارت علوم توسط ۳ نشریه دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط‌عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، سه فصلنامه دانشگاه آزاد اسلامی از کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، موفق به دریافت رتبه علمی- پژوهشی شدند.

فصلنامه Journal of Mathematical Extension یکی از نشریات تخصصی در موضوع ریاضی است که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ آغاز و تاکنون موفق به نمایه‌شدن در پایگاه‌هایی مثل EBSCOOCLC، entralblatt MATH، MathSciNet، ISi ESCi،DOAJ‌ و ... شده است.

این نشریه با سردبیری خدیجه جاهدی و حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز منتشر می‌شود و به‌‌تازگی موفق به کسب رتبه علمی- پژوهشی از کمیسیون نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ارسال مقاله و کسب اطلاعات بیشتر، به آدرس www.ijmex.com مراجعه کنند.

یکی دیگر از فصلنامه‌هایی که موفق به دریافت رتبه علمی- پژوهشی شده است، فصلنامه «تفسیر و تحلیل متون زبان و ادبیات فارسی (دهخدا)» از مجلات علمی واحد کرج است که با سردبیری احمد ذاکری از سال ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است. آدرس سامانه این مجله http://dehkhoda.kiau.ac.ir است.

همچنین فصلنامه Mathematical Sciences در شاخه ریاضیات از سال ۱۳۸۵ در دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج شروع به فعالیت کرده و توسط انتشارات اشپرینگر چاپ می‌شود.

این فصلنامه که با سردبیری خسرو مالک‌نژاد و با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج منتشر می‌شود، تاکنون در پایگاه‌های OCLC، ZentralblattMATH، MathSciNet، ISI-ESCI،DOAJ‌ و ... نمایه شده است. سامانه این مجله به آدرس https://link.springer.com/journal/۴۰۰۹۶ در دسترس پژوهشگران قرار دارد.

گفتنی است دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر ۳۸۷ عنوان نشریه در گروه‌های مختلف علمی دارد که از این تعداد ۱۱۵ عنوان رتبه علمی از وزارتین دارند. ۱۱۱ عنوان دارای رتبه علمی- پژوهشی و ۴ عنوان دارای رتبه علمی- ترویجی، ۱۳ عنوان از مجلات دانشگاه آزاد اسلامی نیز در فهرست ESCI و ۱۷ عنوان در پایگاه Scopus نمایه هستند.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید