Banner
ورود اعضاء الأحد 5 جوييه 2020 | یک شنبه, 15 تیر 1399

وزیر علوم مطرح کرد؛ مقابله گسترده با تخلف علمی در دانشگاه‌های سراسر کشور از سال جدید

جمعه, 15 شهریور 1398 ساعت 12:55:29

وزیر علوم گفت: با ابلاغ قانون مقابله با تخلف علمی، از سال جدید اقدام گسترده‌ای در دانشگاه‌های کشور انجام می‌شود.

تصویر
وزیر علوم مطرح کرد؛ مقابله گسترده با تخلف علمی در دانشگاه‌های سراسر کشور از سال جدید

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره ادامه فروش پایان‌نامه‌ها علی‌‌‌‌‌‌‌رغم وضع قانون مقابله با تقلب علمی و تصویب آیین‌نامه اجرایی این قانون، گفت: برخورد با تخلفات علمی از چند وجه در حال پیگیری است.

وی در ادامه تشرح کرد: به عنوان اقدام اول، با تصویب و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی این قانون کارگروه‌‌های مربوطه در دانشگاه‌های سراسر کشور ایجاد می‌شود تا از وقوع این تخلف‌ها پیشگیری شود. تجربه نشان داده که این موارد بیشتر در مراکز آموزشی که امکانات محدودی داشته‌اند رخ داده و اغلب افرادی که مرتکب این تخلف شده‌اند از کسانی هستند که باوجود علاقه به تحصیل و مدرک تحصیلی، به دلیل مشغله کاری فرصت انجام تفاوت درسی را ندارند.

غلامی گفت: با ابلاغ این قانون و تشکیل کارگروه‌‌های مربوطه در دانشگاه‌های سراسر کشور مقابله گسترده با تخلفات علمی از سال جدید رقم زده خواهد شد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: در بخش دیگر، برخورد با تخلفات توسط اقدام مشترک وزارت علوم و نیروی انتظامی در دست انجام است و تاکنون هم برخوردهای موثری صورت گرفته است و البته باید به این نکته توجه داشت که هیچ‌ تخلفی تنها با تصویب قانون به پایان نمی‌رسد و همچنان نیازمند برخورد با تخلف هستیم.

به گفته وی، این برخوردها به توقف فعالیت بسیاری از مراکز غیرقانونی فروش پایان‌نامه منجر شده و در فعالیت برخی مراکز هم وقفه ایجاد کرده است.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید