ورود اعضاء الخميس 20 جوان 2019 | پنج شنبه, 30 خرداد 1398

فعالیت اقتصادی مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی تسهیل می‌شود

سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 10:56:29

مدیركل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی گفت: بر اساس آیین‌نامه پیشنهادی، فعالیت‌های اقتصادی مراكز تحقیقاتی تسهیل خواهد شد.

تصویر
فعالیت اقتصادی مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی تسهیل می‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه علم، فناوری و دانش‌‌بنیان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، داود ثمری صبح امروز در گردهمایی سراسری رؤسای مراكز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی در تالار فرهیختگان سازمان مركزی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به بررسی عملكرد سال ٩٧ و سیاست‌های كلان دانشگاه آزاد اسلامی در سال آینده، گفت: تغییراتی در ساختار دانشگاه آزاد به وقوع پیوسته كه در این ساختار، مراكز تحقیقاتی ذیل پژوهشگاه و آزمایشگاه مركزی دانشگاه آزاد اسلامی قرار گرفته است.

مدیركل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: براساس رتبه واحد دانشگاهی، درآمدهای غیرشهریه‌‌‌ای از سوی مراكز تحقیقاتی انتظار می‌رود.

ثمری با اشاره به لزوم اهتمام ویژه رؤسای واحدهای دانشگاهی به مراكز تحقیقاتی، گفت: بر اساس آیین‌نامه پیشنهادی، فعالیت‌های اقتصادی مراكز تحقیقاتی تسهیل خواهد شد.

وی با دعوت از مراكز تحقیقاتی برای مشاركت در تدوین آیین نامه جدید مراكز تحقیقاتی، اظهار كرد: تعدادی از مراكز رشد و مراكز تحقیقاتی پیشنهادهایی مبنی بر ایجاد یك آیین‌نامه جامع و مستقل ارائه داده‌‌اند كه در كمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مدیركل ارتباط با صنعت دانشگاه آزاد اسلامی بیان كرد: راه‌اندازی شبكه پیوسته مراكز تحقیقاتی و مراكز رشد دانشگاه آزاد اسلامی از دیگر اقداماتی است كه در سال ٩٨ به وقوع خواهدپیوست. این سامانه موجب اتصال مراكز با مأموریت متناظر و هم‌‌افزایی مراكز تحقیقاتی خواهد شد.

ثمری در پایان از تشكیل كمیسیون‌های مالی و حقوقی در حاشیه این نشست خبر داد و خاطرنشان كرد: از رئیس مركز حقوقی و مدیركل امور مالی دانشگاه آزاد اسلامی برای بررسی موانع حقوقی و مالی مراكز تحقیقاتی دعوت شده تا در این كمیسیون‌ها حضور پیدا كنند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری