ورود اعضاء الجمعة 21 جوان 2019 | جمعه, 31 خرداد 1398

شتاب‌زده یاد نگیرید

دو شنبه, 26 فروردین 1398 ساعت 12:57:51

یک روش مطالعه صحیح می‌تواند بسیاری از مشکلات تحصیلی را از بین ببرد و افرادی که در زمینه تحصیل موفق بوده‌اند، روش صحیحی برای مطالعه داشته‌اند.

تصویر
شتاب‌زده یاد نگیرید

به گزارش خبرنگار حوزه‌ دانشگاه‌های جهان گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، هر دانشجویی می‌خواهد که بهترین عملکرد و نتیجه را در دانشگاه داشته باشد؛ اما بسیاری از آنها نمی‌دانند که چگونه مطالعه‌ای مؤثر و کارآمد داشته باشند. باوجود اینکه روش مطالعه و یادگیری هر شخص متفاوت است؛ اما نکات کلیدی وجود دارد که می‌تواند به دانشجویان کمک کند دروس را راحت‌تر و بهتر مطالعه کنند.

سؤال اینجاست که چگونه می‌توان حجم زیادی از مطالب درسی که از منابع مختلفی مانند کتاب‌ها و جزوه‌ها می‌آیند را به ذهن بسپاریم؟  برای اکثر افراد انجام چنین کاری بسیار دشوار است. البته نگران نباشید چراکه  ترفندهایی برای مطالعه بهتر وجود دارد تا مطالب درسی راحت‌تر یاد بگیرید. 

یکی از نکاتی که می‌تواند به مطالعه بهتر کمک کند این است که سعی نکنید مطالب را شتاب‌زده یاد بگیرید. بسیاری از دانشجویان شب قبل یا ساعت قبل از امتحان را نیز به مطالعه کردن می‌پردازند. متأسفانه این راه مناسبی برای درس خواندن نیست. دانشجویان باید مواد درسی را طی هفته قبل از امتحان به طور مکرر مطالعه و تمرین کنند. این امر به آنها کمک می‌کند تا بهتر مطالب را یاد بگیرند و سطح استرس را نیز کاهش می‌دهد.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز