ورود اعضاء الخميس 20 فيفرييه 2020 | پنج شنبه, 01 اسفند 1398

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹: دانشگاه‌ها برای تکمیل طرح‌های تملک سرمایه‌ای از درآمد اختصاصی خود استفاده کنند

سه شنبه, 24 دی 1398 ساعت 10:26:48

تهران - ایرنا - سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ گفت: براساس تصمیم این کمیسیون، دانشگاه‌ها می‌توانند از درآمد اختصاصی خود برای تکمیل طرح‌های تملک سرمایه‌ای استفاده کنند.

تصویر
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۹: دانشگاه‌ها برای تکمیل طرح‌های تملک سرمایه‌ای از درآمد اختصاصی خود استفاده کنند

به گزارش روز دوشنبه خانه ملت، هادی قوامی گفت: تبصره ۹ لایحه بودجه سال ۹۹ که درباره دانشگاه‌ها بود مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی افزود: براساس تصمیم کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹، دانشگاه‌ها می‌توانند از درآمد اختصاصی خود برای تکمیل طرح‌های تملک سرمایه‌ای استفاده کنند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۹ اظهار کرد: براساس تصمیم کمیسیون تلفیق، شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت باید ۴۰ درصد از هزینه امور پژوهشی خود را در مقاطع سه‌ماهه  به حساب خاصی نزد خزانه واریز ‌کنند تا این اعتبار برای امور پژوهشی دانشگاه‌ها هزینه شود؛ براساس تصمیم کمیسیون تلفیق، دانشگاه آزاد و مراکز غیر انتفاعی نیز به این تبصره افزوده شدند.

سهم ۷۰ درصدی صداوسیما از درآمدهای پخش مسابقات ورزشی

موضوع درآمدهای تبلیغاتی حاصل از پخش مسابقات ورزشی از دیگر مسائلی بود که امروز در کمیسیون تلفیق مورد بررسی قرار گرفت.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی یک عضو دیگر کمیسیون تلفیق نیز در گفت‌وگویی اعلام کرد که طبق مصوبه کمیسیون بنا شد تا سهم صداوسیما از درآمدهای حاصل از پخش مسابقات ورزشی، ۷۰درصد و سهم وزارت ورزش و جوانان ۳۰ درصد باشد.

وی خاطرنشان کرد براساس یک مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق، شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره (۳) این قانون، مکلفند در اجرای تکالیف قانونی مربوط، حداقل چهل درصد (۴۰%) از هزینه امور پژوهشی خود مندرج در آن پیوست را در مقاطع سه ماهه به میزان بیست و پنج درصد (۲۵%) به حساب خاصی نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کنند.

این نماینده مجلس افزود: براین اساس این درآمدها و اعتبارات در راستای حل مسائل و مشکلات خود از طریق توافقنامه با دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و جهاد دانشگاهی و در قالب طرح (پروژه) ‌های کاربردی، عناوین پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، طرح (پروژه) های پسا دکتری و طرح (پروژه) ‌های تحقیقاتی دانش‌آموختگان تحصیلات تکمیلی غیر شاغل به مصرف برسانند. مانده اعتبار این حساب جهت استمرار اقدامات مذکور به سال مالی بعد منتقل می‌شود.

حاجی دلیگانی تصریح کرد: در صورت واریز نشدن وجوه مربوط در مؤعد مقرر توسط هر یک از شرکت‌ها، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، به خزانه‌داری کل کشور اجازه داده می‌شود رأساً مبلغ مربوط را از حساب آنها نزد خزانه برداشت کرده و آن را به حساب خاص موضوع این بند واریز کند.

وی اضافه کرد:‌ این مبالغ برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و جهاد دانشگاهی مازاد بر درآمد اختصاصی پیش‌بینی شده آنها در این قانون محسوب و عیناً پس از تبادل توافقنامه توسط آنها با سازمان برنامه و بودجه کشور و خزانه‌داری کل کشور، توسط خزانه‌داری کل کشور به مؤسسات آموزش عالی یا پژوهشی و یا جهاد دانشگاهی طرف قرارداد برگشت داده می‌شود، به طوری که تا پایان سال مالی کل مبلغ توافقنامه‌ها تسویه شود.

این عضو کمیسیون تلفیق گفت: اعتبارات موضوع این بند در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی و فناوری و جهاد دانشگاهی به صورت امانی هزینه می‌شود.

حاجی دلیگانی اضافه کرد: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، دانشگاه‌های آزاد و غیر انتفاعی نیز مشمول دریافت این ردیف اعتباری می‌شوند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید