Banner
ورود اعضاء الأحد 12 جوييه 2020 | یک شنبه, 22 تیر 1399

دکتر طهرانچی: ۴۰ درصد پرستارهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تربیت می‌شوند

شنبه, 07 تیر 1399 ساعت 14:45:11

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد پرستارهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تربیت می‌شوند و در حوزه پزشکی ۷۷۱ نفر در فراخوان جذب دانشگاه آزاد اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.

تصویر
دکتر طهرانچی: ۴۰ درصد پرستارهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تربیت می‌شوند

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، سیصد و چهل و دومین جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به ریاست منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور سعیدرضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر علی‌اکبر ولایتی، رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد.

دکتر محمدمهدی طهرانچی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه در خصوص دستور جلسه که به بررسی عملکرد دوساله هیئت مرکزی جذب مستقل دانشگاه آزاد اسلامی اختصاص داشت به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این هیئت در طی دو سال اخیر پرداخت و گفت: سند دانشگاه اسلامی توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارتین علوم، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی برای اجرا ابلاغ شده است.

وی با تأکید بر اینکه در متن سند دانشگاه اسلامی به صورت جداگانه اشاره شده که همه دستگاه‌ها برای اجرای سند متعهد هستند، افزود: به همین دلیل دانشگاه آزاد اسلامی در کنار وزارتین در رابطه با موضوع اعضای هیئت علمی وظایف خود را به طور مستقل پیگیری کرده است.

دکتر طهرانچی ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی۲۵ هزار و ۳۸۴ عضو هیئت علمی در سال ۱۳۹۶ و در حال حاضر ۲۳ هزار و ۷۶۲ عضو هیئت علمی و همین طور ۴۳ هزار استاد به صورت حق‌التدریس دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان این مطلب که تعداد عضو هیئت علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اسلامی ۵۰درصد کاهش داشته است، گفت: تعداد مربیان و بورسیه‌ها نیز کاهش داشته و از سوی دیگر تعداد اساتید تمام‌وقت از ۳۳۷ نفر به ۴۱۰ نفر رشد داشته است.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه از تاریخ ۲/۱۱/۹۶ مصوب شد دانشگاه آزاد اسلامی هیئت مرکزی جذب مستقل داشته باشد، تصریح کرد: تاکنون ۲۸ جلسه هیئت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده که در اکثر این جلسات پنج عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و رؤسای هیئت مرکزی جذب وزارتین علوم و بهداشت حضور داشته‌اند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه از فراخوان‌های قبلی دانشگاه آزاد اسلامی ۱۵۵۰ پرونده باقی مانده بود، خاطرنشان کرد: کار اصلی این هیئت حل مسائل گذشته و ساماندهی فراخوان‌های قدیم و همچنین به‌روز کردن فرآیند جذب و اعلام فراخوان جدید در دانشگاه آزاد اسلامی بوده است.

دکتر طهرانچی  با اشاره به اینکه در برنامه ششم توسعه نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه آزاد اسلامی باید عدد ۶۰ باشد، گفت: به غیر از ۸ رشته، نسبت دانشجو به استاد کمتر از ۲۰ است. استاندارها در رشته پزشکی به طور جد در دانشگاه آزاد اسلامی پیگیری می‌شود، در حال حاضر ۴۰ درصد پرستارهای کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تربیت می‌شوند و در حوزه پزشکی ۷۷۱ نفر در فراخوان جذب دانشگاه آزاد اسلامی ثبت‌نام کرده‌اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مورد نحوه جذب هیئت علمی در این دانشگاه گفت: هیئت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی نظارت بر ۳۱ هیئت اجرایی جذب استانی و همین‌طور هیئت اجرایی جذب حوزه پزشکی دارد که  عضو هیئت علمی برای استان جذب و محل خدمتش شهرستان تعیین می‌شود. با انجام فعالیت‌های فرهنگی به منظور بازآرایی چهره دانشگاه آزاد اسلامی در راستای ارتقاء علمی و گسترش فضای انقلابی، جذب هیئت علمی این دانشگاه افزایش یابد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ۱۴۴ پرونده بورسیه به هیئت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی ارجاع شد که از این تعداد ۱۰ بورسیه شروع به کار کردند. اخذ کد استادی در راستای کاهش اعضای حق‌التدریس یکی دیگر از اقدامات هیئت مرکزی جذب دانشگاه آزاد است.

در ادامه اعضا جلسه به بررسی و طرح سؤال پیرامون گزارش عملکرد هیئت مرکزی جذب دانشگاه آزاد اسلامی پرداختند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید