Banner
ورود اعضاء الأحد 12 جوييه 2020 | یک شنبه, 22 تیر 1399

در گفت‌وگو با ایرنا اعلام شد: چهار شیوه وزارت علوم برای برخورد با استادان دارای رکود علمی

دو شنبه, 11 آذر 1398 ساعت 15:27:51

تهران- ایرنا- رییس مرکز هیأت‌های امنا و هیأت‌های ممیزه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری چهار شیوه این وزارتخانه برای برخورد با اعضای هیأت علمی دارای رکود علمی را تشریح کرد و گفت: در صورت لزوم به خدمت این عضو هیأت علمی در دانشگاه خاتمه داده می شود.

تصویر
در گفت‌وگو با ایرنا اعلام شد: چهار شیوه وزارت علوم برای برخورد با استادان دارای رکود علمی

عبدالرضا باقری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره ضوابط برخورد با آن دسته از اعضای هیأت علمی که دچار رکود علمی شده اند، اظهار داشت: در آیین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی و آیین نامه ترفیع، ضوابطی برای نحوه فعالیت های عضو هیأت علمی پیش بینی شده است.

وی افزود: چنانچه عضو هیأت علمی نتواند در موعد پیش بینی شده در آیین نامه ها، امتیازات لازم را کسب کند، دچار رکود علمی می شود.

قائم مقام وزیر علوم تاکید کرد: در این صورت، رییس دانشگاه کمیسیونی متشکل از سه نفر از اعضای هیأت علمی ترجیحاً با مرتبه استادی که صلاحیت رسیدگی در مورد کارهای آموزشی، پژوهشی و فرهنگی عضو را دارند، تشکیل می دهد تا در این خصوص تحقیق به عمل آمده و گزارش کامل و موجهی به رئیس دانشگاه ارائه کند.

باقری گفت: چنانچه این گزارش حاکی از رکود علمی عضو یا عدم کفایت یا صلاحیت او برای اجرای وظایف محوله باشد، رییس دانشگاه مراتب را جهت رسیدگی و اتخاذ تصمیم به هیأت ممیزه دانشگاه ارجاع می دهد.

وی خاطرنشان کرد: هیأت ممیزه دانشگاه متشکل از رییس دانشگاه، معاونان آموزشی و پژوهشی و حداقل ۱۳ نفر از استادان با تجربه دانشگاه و نماینده وزیر علوم است که به تمام فعالیت های علمی، ‌ پژوهشی و فرهنگی عضو هیأت علمی رسیدگی می کند.

رییس مرکز هیأت های امنا و هیأت های ممیزه وزارت علوم افزود: در صورت احراز رکود علمی یا نداشتن کفایت عضو هیأت علمی چند روش برای رفتار با او در نظر گرفته شده است.

 

باقری یادآور شد: در صورتی که عضو واجد شرایط بازنشسته شدن باشد، بازنشسته می شود.

وی به دیگر شرایط برخورد با اعضای هیأت علمی دارای رکود علمی اشاره کرد و گفت: در صورت داشتن حداقل ۲۰ سال سابقه خدمت قابل قبول‌ با حداقل ۲۰ روز حقوق و مزایا با هماهنگی صندوق بازنشستگی ذی ربط بازنشسته می شود.

رییس مرکز هیأت های امنا و هیأت های ممیزه وزارت علوم گفت: در صورتی که عضو هیأت علمی شرایط بازنشسته شدن نداشته باشد، ‌ سنوات خدمت قابل قبول عضو با پرداخت ۳۰ روز حقوق و مزایای مشمول کسور بازنشستگی به ازای هر سال خدمت قابل قبول، به علاوه وجوه مرخصی های ذخیره شده، بازخرید می شود.

باقری تاکید کرد: در سایر موارد، عضو هیأت علمی به سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزشی عالی، پژوهشی و فناوری و دستگاه های اجرایی مشروط به ارائه درخواست مؤسسه مقصد توسط عضو، منتقل می شود.

وی یادآور شد: در صورت لزوم به خدمت عضو هیأت علمی در دانشگاه خاتمه داده می شود.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید