Banner
ورود اعضاء الخميس 23 جانفييه 2020 | پنج شنبه, 03 بهمن 1398

در همایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی دزفول صورت گرفت؛ روایت خواندنی مجری صداوسیما از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

دو شنبه, 21 مرداد 1398 ساعت 18:52:06

مجری معروف صداوسیما تجربه تحصیلی خود را با راه‌یافتگان و داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد اسلامی به اشتراک گذاشت.

تصویر
در همایش انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی دزفول صورت گرفت؛ روایت خواندنی مجری صداوسیما از تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از دزفول، علی ضیا پیش از ظهر امروز در همایش انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول،‌ گریزی بر تحصیل خود در دانشگاه آزاد اسلامی زد و گفت: من و خانواده‌ام مثل هر جوانی آرزو داشتیم که در دانشگاه دولتی قبول شویم.

وی با بیان تجربه خود افزود: آن زمان کنکور دانشگاه دولتی از آزاد جدا بود و من دانشگاه آزاد قبول شدم و از عملکرد خودم که در دانشگاه دولتی قبول نشده بودم ناراحت بودم، تا اینکه پسرعمویم کمکم کرد و گفت خیلی دانشجو می‌شناسم که در دانشگاه‌های معتبر دولتی فارغ‌التحصیل شده‌اند.

این مجری افزود: چون هدف آن افراد فقط ورود به این دانشگاه‌ها بوده و اصلاً علاقه‌ای به رشته پذیرفته‌شده نداشته‌اند، نتوانسته‌اند موفق شوند و خیلی دانشجوی دانشگاه‌های غیردولتی که با علاقه و هدف و تغییر در روند پیشرفت خود این دانشگاه و رشته را انتخاب کرده‌اند و امروز هم جزء افراد موفق جامعه هستند و مهم این است که وقتی وارد دانشگاه شدید هدف شما مشخص باشد و در این راه تلاش کنید.

ضیا اظهار کرد: اعتراف می‌کنم که اگر برای تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی را انتخاب نمی‌کردم شاید چنین بستری برایم فراهم نمی‌شد و هرگز به این موقعیت نمی‌رسیدم، چراکه در دانشگاه دوستانی خوبی پیدا کردم که در این راه مرا تشویق کردند و راهنماهای خوبی برایم بودند.

وی افزود: سال ۸۲ وارد دانشگاه آزاد اسلامی شدم و سال ۸۳ توانستم رتبه نخست خوارزمی در رشته مکانیک کسب کنم چون هم استعداد و علاقه زیادی به رشته‌ام داشتم و هم تلاش و کوشش در راه رسیدن به بهترین‌ها را داشتم.

ضیا گفت: برای رشد و تعالی در دانشگاه، مهم این است که بعد از ورود به دانشگاه باید تلاش کنیم، امیدوارم همان‌طور که دانشگاه آزاد اسلامی برای من خوش‌یمن بوده برای شما داوطلبان ورود به این دانشگاه هم خوش‌یمن باشد.

در ادامه عضو هیئت‌علمی دانشگاه و رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول در این همایش گفت: آرزوی هر داوطلبی قبولی در دانشگاه دولتی است ولی با توجه به شرایط کنونی قبولی در هر رشته و شهری و با هر قیمتی منطقی نیست.

محمدمهدی صافی اظهار کرد: داوطلبان باید در کنار انتخاب رشته، علاقه و استعداد خود را در نظر بگیرند و یک انتخاب از دانشگاه آزاد اسلامی در نزدیک‌ترین شهر محل سکونت خود داشته باشند.

وی افزود: موضوعی که شاید ذهن داوطلبان و خانواده‌ها را درگیر کرده باشد موضوع مدرک دانشگاه آزاد اسلامی است که باید عرض کنم مدرک دانشگاه آزاد اسلامی در تمام دنیا معتبر است به‌ویژه در سال‌های اخیر که بیشترین نخبگان کشور فارغ‌التحصیل همین دانشگاه بوده‌اند.

عضو هیئت‌علمی دانشگاه و رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول یادآور شد: به‌عنوان‌مثال دکتر محسن ناجی فارغ‌التحصیل همین دانشگاه بود که مقطع ارشد و دکتری خود را هم از دانشگاه آزاد اسلامی به پایان رسانده و امروز در دوره فوق دکتری مهندسی پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا سن‌دیه‌گو آمریکا یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان مشغول به تحصیل است.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول اظهار کرد: دانشگاه آزاد اسلامی واحدهایی دارد که در سطح دانشگاه‌های کشور در رشته‌هایی خاص سرآمد همه دانشگاه‌های کشور است.

صافی افزود: به‌عنوان‌مثال دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین قطب روباتیک دنیاست و در این رشته حرف نخست را می‌زند، بنابراین هرگز به خاطر اینکه صرفاً می‌خواهید وارد دانشگاه دولتی شوید علاقه و استعداد خود را نادیده نگیرید.

وی یادآور شد: استخدام و ادامه تحصیل در کشور هرگز ارتباطی با مدرک دولتی و آزاد ندارد و هیچ‌وقت بر یکدیگر برتری نداشته‌اند و این فرصت مناسبی است برای افرادی که رتبه‌های بالایی دارند و نمی‌توانند رشته موردعلاقه خود در دانشگاه دولتی انتخاب کنند.

رئیس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول گفت: دانشجویان با انتخاب رشته در دانشگاه آزاد اسلامی می‌توانند در رشته موردعلاقه در دانشگاه آزاد اسلامی شهر خود یا نزدیک‌ترین شهر به محل سکونت خود را انتخاب کنند و ادامه تحصیل دهند.

صافی رشته‌های مختلف دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول را معرفی کرد و یادآور شد: امروزه با توجه به اینکه هزینه شهریه دانشگاه آزاد اسلامی با شهریه مهدکودک‌ها قابل‌مقایسه نیست، می‌توان با ثبت‌نام در این دانشگاه از هزینه‌های ایاب‌وذهاب و مسکن و دغدغه‌های دیگر جلوگیری کرد.

اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید