Banner
ورود اعضاء السبت 4 أفريل 2020 | شنبه, 16 فروردین 1399

درخواست تجمیع ۲۰ دانشگاه غیردولتی به وزارت علوم ارسال شد

شنبه, 02 فروردین 1399 ساعت 14:50:32

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر آموزش‌های غیردولتی وزارت علوم گفت: ۲۰ دانشگاه و موسسه غیردولتی درخواست تجمیع و حدود ۸ موسسه دیگر هم ظرفیت‌ پذیرش خود را به دلیل مشکلات اقتصادی به صفر رسانده اند.

تصویر
درخواست تجمیع ۲۰ دانشگاه غیردولتی به وزارت علوم ارسال شد

فرزانه شمیرانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا درباره وضعیت ادغام دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی اظهار داشت: ادغام دانشگاه های غیردولتی در حال حاضر تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفته و جلسات برگزار نمی شود.

وی تنها مشکل ادغام دانشگاه های غیردولتی را مباحث حقوقی دانست و افزود: در صورتی که ویروس کرونا ریشه کن شود، از سال آینده تجمیع این مراکز را پیگیری می کنیم.

مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم با ارائه آماری از درخواست دانشگاه های غیردولتی برای تجمیع، خاطرنشان کرد: تاکنون حدود ۲۰ دانشگاه غیردولتی برای ادغام با سایر مراکز غیرانتفاعی درخواست داده اند.

شمیرانی درباره تجمیع دانشگاه های غیردولتی تهران تاکید کرد: این تجمیع در تهران اتفاق نمی افتد چرا که ظرفیت مراکز غیردولتی تهران همیشه تکمیل است و بیشترین آمار به مراکز غیردولتی استان ها اختصاص دارد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی در مسائل اقتصادی دچار مشکل شده است، گفت: سخت گیری های وزارت علوم در خصوص کیفیت دانشگاه های غیردولتی افزایش یافته است که با تجمیع، این کیفیت افزایش می یابد و مشکلات اقتصادی هم برطرف می شود.

مدیرکل دفتر آموزش های غیردولتی وزارت علوم درباره انحلال تعدادی از مراکز آموزش عالی غیردولتی، اظهار داشت: تعدادی از دانشگاه های غیردولتی به علت مشکلات اقتصادی، ظرفیت شان را به صفر رساندند و در ۶ ماه گذشته حدود هفت تا هشت موسسه تقاضای انحلال به وزارت علوم دادند.

به گفته شمیرانی، در صورتی که موسسه ای به هر دلیلی منحل شود، دانشجوی آن موسسات به مراکز نزدیک با کیفیت منتقل می شوند.

وی گفت: در تلاش هستیم تکلیف این ادغام ها تا مهرماه سال آینده مشخص شود اما برخی از مراکز موانع قانونی دارند که به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارتباط دارد و این شورا باید در این زمینه به وزارت علوم کمک کنند.

این مقام مسوول وزارت علوم گفت: برای تجمیع این مراکز غیردولتی نیازمند مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی هستیم؛ اما تعدادی از غیردولتی ها با مصوبات وزارت علوم تجمیع می شوند که این فرایند بعد از تعطیلات نوروز انجام می شود.

به گزارش ایرنا، اسفندماه سال گذشته بخشنامه ادغام دانشگاه ها و مراکز غیردولتی غیرانتفاعی از سوی معاونت آموزشی این وزارتخانه به غیرانتفاعی ها ابلاغ شده است. در حال حاضر حدود ۳۲۰ دانشگاه و موسسه غیردولتی غیرانتفاعی در کشور فعال است.

 

اوقات شرعی به وقت ساری