Banner
ورود اعضاء الجمعة 5 مارس 2021 | جمعه, 15 اسفند 1399

حجت‌‌الاسلام رستمی مطرح کرد؛ شرکت بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان

چهار شنبه, 25 تیر 1399 ساعت 12:02:16

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان بیش از ۵۳۶ هزار تعداد ثبت‌نام جدید وجود دارد که به همراه یک میلیون و ۱۲۹ هزار نفری که از قبل در این سامانه حضور داشتند، تعداد اعضای آن به بیش از یک میلیون و ۷۰۷ هزار می‌رسد.

تصویر
حجت‌‌الاسلام رستمی مطرح کرد؛ شرکت بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان

به گزارش خبرنگار حوزه فرهنگی و هنری گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در نشست خبری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به مناسبت اختتامیه آموزش‌های مجازی دروس معارف اسلامی دانشگاه در ایام تعطیلات اضطراری مراکز آموزش عالی اظهار کرد: هیچ‌کسی گستردگی و تأثیرگذاری شیوع ویروس کرونا را متصور نمی‌شد.

وی ادامه داد: به واسطه ناشناخته بودن ویروس کرونا ابعاد جدید نگرانی و تأثیرگذاری آن ایجاد می‌شود‌. در ابتدای شیوع ویروس کرونا محدودیت‌هایی اعلام شد و چشم‌اندازی برای مدیریت این ویروس وجود نداشت و تعطیلی‌ها به صورت هفتگی اعلام می‌شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها بیان کرد: ۱۰ درصد دروس کارشناسی یا همان دروس عمومی برعهده نهاد رهبری دانشگاه‌ها بود. این آموزش‌ها به بیان موضوع فرهنگ، مقررات عمومی کشور، تاریخ و‌... می‌پردازد.

رستمی خاطرنشان کرد: ورود به آموزش مجازی در تمامی مجامع انسانی اجتناب‌ناپذیر است. دوره نادیده‌گیری فضای مجازی گذشته و حوزه فضای مجازی ارتباط جدی با تکنولوژی دارد و وابستگی به این عرصه نگران‌کننده است‌. 

وی افزود: طراحی بسترهای فضای مجازی به‌صورتی که تأمین سیاست‌ها و راهبردهای فرهنگ را تضمین کند، امری ضروری است و خانواده‌ها نگران نفوذ اربابان فضای مجازی هستند. 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: باید به‌صورت جدی از مجامع علمی و حوزه‌های اجرایی تضمین اقتصاد و فرهنگ جامعه را در فضای مجازی مطالبه کنیم. فضای مجازی تهدیدها و فرصت‌های زیادی برای جوامع ایجاد می‌کند. 

رستمی تصریح کرد: یکی از فرصت‌های فضای مجازی، حوزه آموزش بوده و یکی از ابزارهای سریع، آسان و ارزان عدالت آموزشی، فضای مجازی است.  

وی ادامه داد: آموزش صرفاً انتقال اطلاعات نیست. فضای مجازی نمی‌تواند جایگزین فضای حقیقی باشد بلکه فضای آموزش مجازی مکمل آموزش حضوری است.

رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: اکثر دانشگاه‌‌ها و گروه‌های معارف دانشگاه‌ها بستر آموزش مجازی را برای گذراندن دروس معارف فراهم کردند.

رستمی تصریح کرد: ‏در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان بیش از ۵۳۶ هزار  تعداد ثبت‌نام جدید وجود دارد که به همراه یک میلیون و ۱۲۹ هزار نفری که از قبل در این سامانه حضور داشتند، تعداد اعضای آن به بیش از یک میلیون و ۷۰۷ هزار می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: از ۱۲ اسفندماه سال گذشته تاکنون در سامانه آموزش مجازی دانشگاهیان بیش از ۲۳ میلیون مراجعه‌کننده وجود داشته، بیش از ۱۷ میلیون آزمون برگزار شده و بیش از یک میلیارد بازدید از سامانه به ثبت رسیده است.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید