Banner
ورود اعضاء الثلاثاء 2 مارس 2021 | سه شنبه, 12 اسفند 1399

جزئیات تدوین آیین‌‌نامه جابجایی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی

یک شنبه, 03 شهریور 1398 ساعت 14:36:51

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از تدوین آیین‌نامه جابجایی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی (طرح تعاون تجهیزات) خبر داد.

تصویر
جزئیات تدوین آیین‌‌نامه جابجایی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه آزاد اسلامی

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به سیاست­‌های کلان این دانشگاه مبنی بر توسعه متوازن شبکه­‌های آزمایشگاهی و تحقیقاتی در سطح کشور با هدف هم افزایی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌­های موجود، افزایش بهره‌­وری، کاهش هزینه­ ها، مدیریت بهینه تجهیزات و تأمین عدالت پژوهشی در دسترسی به تجهیزات آزمایشگاهی، ضوابط و مقررات مورد نیاز باید در قالب یک آیین­ نامه جامع تدوین شود.

وی با بیان اینکه خروجی چنین آیین‌‌نامه‌­ای شناسایی نیاز واحدها و مراکز آموزشی به تجهیزات برای کاربردهای آموزشی، پژوهشی و طرح­‌های درآمدزایی و تأمین نیاز آن­ها از طریق جابجایی تجهیزات مازاد سایر واحدهاست، اظهار داشت: پیش­‌نویس آیین‌نامه جابجایی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی (طرح تعاون تجهیزات) در پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی تدوین شده و به زودی به واحدها ابلاغ خواهد شد.

نگاهداری با تأکید بر اینکه پیش‌نویس آیین‌نامه‌ها طرح تعاون تجهیزات بر اساس نظرسنجی از حوزه ­های ستادی دانشگاه و رؤسای استان‌ها بازنگری و با رعایت صرفه و صلاح دانشگاه اصلاح شده، تصریح کرد: در تدوین این آیین‌نامه تلاش پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه بر چابک‌­سازی، تسریع و تسهیل فرآیندهای جابجایی دستگاه­‌ها و اجرای طرح‌­های مشارکتی ملی و استانی، با رعایت ضوابط و مقررات جاری دانشگاه بوده است.

رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص روش اجرایی آیین ‌نامه طرح تعاون تجهیزات افزود: مراحل کار به این صورت خواهد بود که ابتدا طبق ضوابط شناسایی و اعلام تجهیزات مازاد مشخص شده در آیین­‌نامه، تجهیزات مازاد واحدها شناسایی و اعلام رسمی می‌­شود.

وی ادامه داد: سپس تجهیزات مازاد، طبق ضوابط مشخص شده در این آیین ­نامه قیمت­ گذاری و در فهرست تجهیزات مازاد پورتال ساها و ساتا ثبت می‌­شود. فرآیند جابجایی تجهیزات ثبت شده به دو صورت واگذاری تجهیزات به واحدهای متقاضی یا جابجایی به منظور مشارکت در طرح های استانی و سراسری در نظر گرفته شده است.

نگاهداری خاطرنشان کرد: در آیین‌نامه طرح تعاون تجهیزات در راستای پیشبرد اهداف کلان دانشگاه آزاد اسلامی فرآیندهای اجرایی برخی از اختیارات کمیسیون معاملات دانشگاه به کمیته تجهیزات و مراکز خدمات آزمایشگاهی و تحقیقاتی استان و وظایف ستادی به پژوهشگاه و شبکه های آزمایشگاهی تفویض شده است. این آیین نامه بعد از تصویب در هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی به‌‌زودی ابلاغ خواهد شد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته