Banner
ورود اعضاء الخميس 19 سبتمبر 2019 | پنج شنبه, 28 شهریور 1398

ثبت نام کاردانی نظام جدید از فردا آغاز می شود

شنبه, 18 خرداد 1398 ساعت 13:53:54

فرایند ثبت نام در پذیرش با آزمون و بدون آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای، همچنین موسسه های آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی از ۱۹ خرداد آغاز می شود.

تصویر
ثبت نام کاردانی نظام جدید از فردا آغاز می شود

به گزارش روز شنبه خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، متقاضیان از فردا ۱۹ خردادماه می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور نسبت به ثبت نام برای این دوره ها اقدام کنند. ثبت نام و انتخاب رشته در این آزمون، در یک مرحله انجام می‌شود؛ بنابراین داوطلبان باید همزمان با ثبت‌نام، رشته محل‌های تحصیلی مدنظرشان را در فرم تقاضانامه اینترنتی وارد کنند.
مبلغ ثبت نام ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان است و متقاضیان برای گزینش در رشته‌های تحصیلی مؤسسه‌های آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، نسبت به پرداخت مبلغ ۶ هزار و ۹۰۰ تومان اقدام کنند.
فرایند کنکور در رشته های با آزمون، روز جمعه ۱۱ مردادماه امسال برگزار می شود.


روش های پذیرش در کاردانی نظام جدید
فرایند پذیرش در رشته‌های امتحانی دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و مؤسسه های آموزش عالی غیر دولتی و غیرانتفاعی با دو روش صورت می گیرد.
۱- پذیرش در ۹ رشته امتحانی از طریق آزمون است که مشخصات این رشته‌های امتحانی به همراه اطلاعات مربوط به منابع و ضرایب دروس آزمون هر یک از رشته‌ها و عناوین دیپلم، کد رایانه‌ای و هم‌چنین دیپلم‌های مورد پذیرش (شاخه‌های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری) متناسب با هر یک از کدرشته‌های امتحانی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.
۲- پذیرش در ۳۰ رشته امتحانی صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) است. مشخصات این رشته‌های امتحانی به همراه اطلاعات مربوط به عناوین دیپلم، کد رایانه‌ای و هم‌چنین دیپلم‌های مورد پذیرش (شاخه‌های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری) متناسب با هر یک از کدرشته‌های امتحانی در سایت این سازمان درج شده است.


امکان ثبت نام داوطلبان شاخه نظری
دانش‌آموزان یا دانش آموختگان شاخه تحصیلی نظری مجاز به ثبت‌نام در این آزمون هستند. این داوطلبان فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و معدل شان در مقایسه با داوطلبان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در رشته‌هایی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد، تراز خواهد شد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز