ورود اعضاء الجمعة 28 فيفرييه 2020 | جمعه, 09 اسفند 1398

تصویب رشته گردشگری موجب افزایش همکاری دانشگاه با میراث فرهنگی می‌شود

چهار شنبه, 20 شهریور 1398 ساعت 09:23:52

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رامسر گفت: با تصویب رشته گردشگری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر همکاری‌های این اداره با دانشگاه بیشتر خواهد شد.

تصویر
تصویب رشته گردشگری موجب افزایش همکاری دانشگاه با میراث فرهنگی می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از رامسر، نادر سحرخیز سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رامسر ظهر امروز در دیدار علیرضا یکرنگی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر با ابراز خرسندی از تصویب رشته گردشگری در دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: با تصویب رشته گردشگری در این واحد دانشگاهی تعامل و همکاری‌های این اداره با دانشگاه قطعاً بیشتر خواهد شد.

وی افزود: دانشجویان می‌توانند در انجام پروژه‌های درسی از ظرفیت‌های موجود در روستاها و بناهای تاریخی اطراف شهر رامسر و بنای تاریخی کاخ‌موزه که مورد پسند و علاقه توریست‌های خارجی است استفاده کنند.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رامسر در مورد رشته باستان‌شناسی گفت: متأسفانه رشته باستان‌شناسی در چند سال اخیر مورد استقبال قرار نگرفته و به‌نوعی منسوخ شده و ما می‌توانیم با همکاری یکدیگر این رشته را مجدداً احیا کنیم.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رامسر نیز تصریح کرد: صنعت گردشگری در کشورهای در حال توسعه به‌عنوان یکی از منابع اصلی درآمدهای غیرنفتی محسوب می‌شود. با توسعه فعالیت‌های گردشگری زمینه برای ایجاد اشتغال و حفظ آیین‌ها و آداب‌ورسوم سنتی فراهم‌شده و این امر برای شهرهای توریستی مثل رامسر بسیار مفید خواهد بود.

علیرضا یکرنگی خاطرنشان کرد: این دانشگاه آمادگی لازم برای همکاری با اداره میراث فرهنگی؛ صنایع‌دستی و گردشگری در زمینه‌های پژوهشی و برگزاری سمینارها و کارگاه‌های آموزشی مرتبط را دارد.

وی مطرح کرد: امیدواریم بتوانیم از حضور مدیر توانمندی مانند شما در رأس اداره میراث فرهنگی شهرستان رامسر در معرفی رشته گردشگری در شهرستان و استان و جذب دانشجو در این رشته و راهنمایی دانشجویان به سمت علمی و عملی کردن رشته گردشگری بهره‌مند شویم.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید