Banner
ورود اعضاء الأربعاء 24 فيفرييه 2021 | چهار شنبه, 06 اسفند 1399

ترم تابستان دانشگاه آزاد مازندران به‌صورت مجازی برگزار می‌شود

یک شنبه, 22 تیر 1399 ساعت 15:28:37

گروه استان‌ها - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با اشاره به شرایط کرونایی در استان گفت: کلاس‌ها و امتحانات ترم تابستان دانشگاه‌های آزاد مازندران به صورت مجازی برگزار می‌شود.

تصویر
ترم تابستان دانشگاه آزاد مازندران به‌صورت مجازی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، حسین کرمانیان پیش از ظهر یکشنبه در نشست با اشاره به اینکه دانشگاه‌ها می‌توانند مرجعی برای رفع مسائل جامعه باشند، اظهار داشت: دانشگاه‌ها در شرایط فعلی کشور باید همراه و یاور مجریان کشور باشند.

وی افزود: معضل اشتغال جامعه بدون مشارکت فعالانه دانشگاه‌ها میسر نخواهد شد؛ دانشگاه‌ها به عنوان مشاوران قوی و مراکز پژوهشی توانمند می‌توانند نقش‌آفرینی کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان دارای 13 واحد دانشگاهی در 13 شهر استان متمرکز است، تصریح کرد: در حوزه‌های آموزشی، فرهنگی و فناوری با 40 هزار دانشجو فعالیت دارد.

کرمانیان با بیان اینکه آموزشکده‌های سما و مدارس سما زیر مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی است هستند، افزود: سه هزار و 200 نفر تعداد اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه بوده که نیمی از آنها از اساتید تمام وقت دانشگاه آزاد هستند.

وی از وجود 700 آزمایشگاه و کارگاه در مراکز دانشگاهی آزاد مازندران خبر داد و گفت: مراکز آموزشی، ورزشی و فرهنگی دانشگاه‌های آزاد در کشور بی‌نظیر است که در کنار این واحدها امکانات رفاهی نیز برای اساتید و کارکنان قرار دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با بیان اینکه طرح‌های درون دانشگاهی و پایان نامه‌ها از سوی اساتید و دانشجویان دانشگاه در قالب پژوهشی دنبال می‌شود، افزود: طبق برنامه این موارد ریشه‌یابی شده تا قالب پایان‌نامه‌ها با مسائل روز و جامعه در قالب پژوهش جامع و اثربخش متناسب با 31 استان تعریف شده است.

کرمانیان با اشاره به اینکه واحدهای دانشگاهی استان در طرح پایش اولویت‌های پژوهشی پایان نامه‌ها مسائل مربوط به حوزه توریست و گردشگری و محیط زیستی استان را به پایش گذاشتند گفت: سهم استان مازندران در عناوین پایان‌نامه‌ای بالغ بر 14 هزار عنوان پایان نامه ای در حوزه توریسم تعریف شده است.

وی با بیان اینکه مشکلات زیست محیطی و مسائل گردشگری استان در قالب پایان‌نامه‌های تدوین‌شده از سوی دانشجویان دانشگاه‌های آزاد طراحی شده است، افزود: در استان‌های مختلف مرتبط با مسائل منابع طبیعی و نیازهای هر استان برنامه‌ریزی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی مازندران با اشاره به متناسب با نیازهای استان این پژوهش‌ها و برنامه‌ها آماده شده است، تصریح کرد: به‌دلیل اینکه ارتباط دانشگاه و ادارات در حوزه‌های مختلف شناسایی نشده است بسیاری از پژوهش‌های دانشگاهی استان به صورت کتابخانه‌ای در گنجه‌های کتاب گنجانده شده است.

کرمانیان با بیان اینکه پژوهش‌های دانشگاه به سمت دانش بنیان هدایت شده است تا برای جامعه و نیازهای ادارات اثرگذار و اجرایی شود.

وی در مورد برگزاری آزمون‌های دانشگاه آزاد استان در ترم جاری، گفت: حمایت استاندار از دانشگاه آزاد برای برگزاری امتحانات پایان ترم به صورت حضوری از ما صورت گرفته و معتقدیم که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به برگزاری آزمون‌ها می‌توانستیم کمک کنیم.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته