ورود اعضاء الإثنين 27 مي 2019 | دو شنبه, 06 خرداد 1398

تأمین بودجه تحقیقاتی نخبگان با تأسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد

سه شنبه, 21 اسفند 1397 ساعت 10:43:43

گردهمایی سراسری رؤسای مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، در سالن اجتماعات هتل فرهیختگان برگزار شد.

تصویر
تأمین بودجه تحقیقاتی نخبگان با تأسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، گردهمایی سراسری روسای مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی، با حضور بابک نگاهداری، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی، صبح امروز (دوشنبه ۲۰ اسفندماه ۹۷) در سالن اجتماعات هتل فرهیختگان برگزار شد.

بابک نگاهداری، رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در این گردهمایی اظهار کرد: ترجیح می دهم در این گردهمایی بیشتر شنونده نقطه نظرات روسای مراکز تحقیقاتی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باشم.

وی ادامه داد: برای ساماندهی بهتر، نیاز به پیشنهادات و نقطه نظران دوستان داریم. بحث های مالی و حقوقی هم پیگیری شده تا پژوهش بی دغدغه به مسیر خود ادامه دهد.

نگاهداری تصریح کرد: بین انتظارات مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی و توقعات روسای مراکز، شکاف عمیقی وجود دارد. خروجی مدل هم‌اندیشی ما باید احصای پیشنهاداتی باشد که هم اهداف دانشگاه آزاد اسلامی تامین شود و هم روسای مراکز تحقیقاتی، بی دغدغه فعالیت کنند.

وی افزود: هم عضو هیات علمی باید منافع خود را کسب کند و هم مدیریت دانشگاه منتفع شود. باید برای رسیدن به این مهم، تلاش کنیم.

نگاهداری تاکید کرد: دکتر طهرانچی (رئیس دانشگاه آزاد اسلامی) تاکید دارد پژوهشگاه ها، برند متعالی دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه کشور شود.

وی ادامه داد: قرار است صندوق پژوهش و فناوری راه اندازی شود که بودجه ای مختص پژوهش داشته باشیم. من از نزدیک با مشکلات مراکز تحقیقاتی آشنا هستم و ما وظیفه داریم قوانین و مقررات را تسهیل کرده و بحث های حقوقی و مالی را دنبال کنیم.

نگاهداری خاطرنشان کرد: مدیریت دانشگاه آزاد لزوما به دنبال منافع مادی و کسب درآمد نیست بلکه انتظار ارزش افزوده از ما دارد. البته باید نگاهی جدی به کسب درآمد هم داشت.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز