ورود اعضاء الثلاثاء 18 فيفرييه 2020 | سه شنبه, 29 بهمن 1398

برنامه‌های معرفت افزایی در دانشگاه آزاد اجرا می شود

چهار شنبه, 17 مهر 1398 ساعت 15:55:25

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: برنامه‌های معرفت افزایی در واحدهای این دانشگاه آزاد اسلامی اجرا می شود.

تصویر
برنامه‌های معرفت افزایی در دانشگاه آزاد اجرا می شود

نشست اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانشگاه آزاد اسلامی با تمرکز بر آیین نامه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری، در معاونت فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه آزاد،  حجت‌الاسلام «ابراهیم کلانتری» در این نشست اظهارداشت: موضوع عفاف و حجاب در این دانشگاه  از مهر ۹۷ به طور جدی در دستور کار قرار گرفته و عملیاتی کردن آیین‌نامه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری با تشکیل کارگاه های مربوط در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور ادامه دارد.

وی با بیان اینکه در تعدادی از واحدها، شاهد فعالیت‌های مطلوب برای عملیاتی کردن آیین‌نامه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری هستیم، خاطرنشان کرد: واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه به طور مرتب پایش و اقدامات معاونان فرهنگی و دانشجویی و سایر مسئولان مربوط به دقت ارزیابی می‌شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی دفاتر مشاوره امین که فعالیت آنها درمورد مباحث دینی، اخلاقی، درسی و ازدواج است در همه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را ضروری دانست و اظهار داشت: کار فرهنگی در دانشگاه، جزو واجب ترین کارهاست و باید به برنامه های معرفت افزایی، بیش از پیش توجه کرد.

در ادامه این نشست اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر درباره راهکار اجرایی آیین نامه آراستگی و شئون فرهنگی و رفتاری به گفت وگو و تبادل نظر پرداختند.

ارائه ۱۵۰ محصول دانشگاه آزاد در دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی از حضور فعال واحدهای این دانشگاه در دوازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو خبر داد.

عبدالله محمدی با بیان اینکه دوازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو با هدف ارائه دستاوردهای به‌روز، ارائه تولیدات نیمه صنعتی و صنعتی و جذب سرمایه گذاران جهت تولید و تجاری سازی در حوزه نانو برگزار می شود، گفت: این نمایشگاه از تاریخ ۱۸ تا ۲۱ مهرماه در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می شود.

وی با یادآوری اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از دانشگاه های پیشرو در این نمایشگاه، حضور فعال خواهد داشت، اظهار داشت: حدود ۱۵۰ محصول از ۱۶ واحد منتخب دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه نانو در این نمایشگاه ارائه می شود.

مدیرکل پژوهشکده ها و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: غرفه دانشگاه آزاد اسلامی در سالن شماره ۵ نمایشگاه بین‌المللی از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ میزبان علاقمندان حوزه فناوری نانو خواهد بود.

محمدی خاطرنشان کرد: این دانشگاه در راستای اجرای راهبردهای نقشه جامع علمی کشور و برنامه پنجم توسعه و با توجه به لزوم گسترش زیرساخت های نظام علم، فناوری و نوآوری که نقش بسیار مهمی در آن دارد و به منظور کمک به ایجاد مراکز تحقیقاتی پیشرو در این حوزه، هرساله در این نمایشگاه غرفه‌ای را به خود اختصاص می دهد.

وی افزود: اهداف دانشگاه آزاد از حضور در این نمایشگاه، حمایت از توسعه علم، فناوری و تجاری سازی محصولات نانو، شناسایی افراد حقیقی و حقوقی توانمند فعال در حوزه فناوری نانو  کمک به شکل‌گیری بازار داخل دانشگاه آزاد اسلامی برای محصولات تولیدی توسط فناوران این دانشگاه است.

وی از دیگر اهداف این دانشگاه را تسهیل تبادل فناوری و هم افزایی میان محققان، فناوران و واحدهای دانشگاهی، تسهیل اشتغال پایدار در شرکت های دانش بنیان، حمایت از شرکت های دانش بنیان توانمند در دانشگاه، حمایت از کسب استانداردهای لازم، ارتقاء تولیدات، به‌روزرسانی مشخصات و بهبود خدمات پس از فروش توسط شرکت های دانش بنیان تولیدکننده محصولات فناوری نانو و هدایت و تشویق واحدهای دانشگاهی و مراکز تحقیقاتی به سمت فناوری نانو عنوان کرد.

نتایج اعمال اصلاحات سهمیه داوطلبان آزمون سراسری در نتایج دانشگاه ‌آزاد اعلام شد
نتایج اعمال اصلاحات سهمیه داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۸ در نتایج اولیه و تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.
با توجه به اصلاحات سهمیه واصله از سازمان سنجش آموزش کشور نتایج تغییرات اعمال شده در سهمیه داوطلبان در دو مرحله اعلام نتایج از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش به آدرس www.azmoon.net اعلام شد.
پذیرفته شدگان این مرحله باید روز شنبه ۲۰ مهر ماه برای ثبت نام به واحد های دانشگاهی محل پذیرش خود مراجعه کنند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری