ورود اعضاء الجمعة 21 جوان 2019 | جمعه, 31 خرداد 1398

برخی رشته‌های دانشگاهی حذف شده‌اند

سه شنبه, 27 فروردین 1398 ساعت 10:17:47

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برخی از رشته‌ها کم‌طرفدار هستند و در مقطع ارشد و دکتری تعداد کمی از دانشجویان را مورد پذیرش قرار می‌دهند به همین دلیل حذف شدند.

تصویر
برخی رشته‌های دانشگاهی حذف شده‌اند

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا؛ منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری  در حاشیه نشست هم‌اندیشی با صاحب نظران دانشگاهی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای پیش برد برنامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری،  در کنار ساماندهی پژوهش‌ها باید از نظر و ایده صاحبان اندیشه و دانشگاهیان استفاده شود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه گفت: این وزارتخانه سعی می‌کند موضوعات و چالش‌های پیش روی کشور را برطرف کند، سال گذشته به کمک دانشگاهیان چندین برنامه متعدد در حوزه ساماندهی ریزگردها، مسائل و موضوعات مربوط به زلزله و خشکسالی دریاچه ارومیه مطرح شد و امسال هم با توجه به سیل اخیری که در کشور به وقوع پیوسته است گروه‌های علمی دانشگاهی وارد عمل شده‌اند.

غلامی با اشاره به رشته‌های حذف‌شده از دانشگاه‌ها عنوان کرد: برخی از رشته‌ها کم‌طرفدار هستند و در مقطع ارشد و دکتری تعداد کمی از دانشجویان را مورد پذیرش قرار می‌دهند و بازار شغلی خوبی هم نداشتند که بر این اساس این رشته‌ها حذف شده‌اند. 

وی بیان کرد: در وزارت علوم تمام رشته‌های دانشگاهی همچنان تدریس شوند اما باید بازار کار مناسب آنها را داشته باشیم.

اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز