Banner
ورود اعضاء الإثنين 10 أوت 2020 | دو شنبه, 20 مرداد 1399

امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد و اداره آموزش و پرورش مازندران

سه شنبه, 07 مرداد 1399 ساعت 17:49:57

آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری دو جانبه، توسعه ای، آموزشی و پژوهشی بین دانشگاه آزد اسلامی و اداره آموزش و پرورش مازندران به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد.

تصویر
امضای تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه آزاد و اداره آموزش و پرورش مازندران

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز از ساری، حسین کرمانیان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران در این جلسه اظهار کرد: این تفاهم‌نامه در خصوص ایجاد راهکارهای علمی، پژوهشی، آموزشی و تربیتی برای دانش آموزان و فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی است که زمینه ارتباط کیفی را فراهم می‌کند.

دبیر هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی مازندران گفت: پیش زمینه انجام این کار توسط تیم‌های کارشناسی دانشگاه و آموزش و پرورش آغاز شده است؛ همچنین گفت و گو برای انجام کار کارشناسی در حوزه‌های مختلف فنی مهندسی، کشاورزی، پزشکی و سایر انجام شد. بیش از هزار و 500 عضو هیئت علمی و منابع انسانی، ظرفیت غنی است که امیدواریم کارهای خوب و اثربخش در راستای اعتلای فرهنگ و آموزش در سطح استان داشته باشیم.

علیرضا سعدی پور مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: در راستای فعالیت‌های پژوهشی و آموزشی در فضای تعلیم و تربیت با انعقاد این قرارداد اتفاق خوبی رقم خواهد خورد؛ امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه ازاد اسلامی برای کیفیت بخشی اعتلای تعلیم و تربیت در مازندران، شاهد تحول گرایی و رشد باشیم.

سعدی پور بیان کرد: ما در حوزه تعلیم و تربیت آموزش و پرورش با توجه به ویروس کرونا برای اولین بار به ارتقای آموزش الکترونیکی و استفاده از فضای مجازی کمک کردیم تا بستر آموزشی تعطیل نشود. در همین راستا شاهد تغییر نقش معلم بودیم که تهدید کرونا را تبدیل به فرصت کرد و به تولید ۶۴ هزار و ۵۰۰ تولید محتوا انجامید.

مدیرکل آموزش و پرورش در مازندران یادآور شد: بر اساس برنامه ششم توسعه، باید ۵۰ درصد از دانش آموزان را به رشته‌های فنی و مابقی به رشته‌های نظری هدایت شوند واستفاده از ظرفیت آموزشگاه سما با ۳۹ مرکز و ۴ هزار و ۷۹۷ نفر دانش آموز فرصت خوبی را در این زمینه ایجاد کرده است. شناسایی رشته‌ها نیز از اهمیت زیادی برخوردار است که در این زمینه نیازمند بسته تحولگرا و مدیریت نو هستیم.

اسفندیار نظری معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران در این جلسه ضمن خداقوت به دبیران پروژه مهر آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق استان مازندران گفت: تحقق شعار "برنامه محوری، سواد رسانه و بهداشت مدارس" به عنوان شعار پروژه مهر امسال باید در اولویت باشد.

وی در ادامه به ضرورت توجه به انتخاب مدیران اشاره کرد و گفت: مدیرانی را انتخاب کنید که ضمن دوری از گرایش‌های سیاسی، تخصص‌های لازم را نیز داشته باشند.

نظری اضافه کرد: آغاز سال تحصیلی 15 شهریورماه خواهد بود و لازم است که برنامه درسی مدارس، کتاب و سایر موارد مورد نیاز برای آغاز سال تحصیلی در این روز مهیا باشد.

وی در ادامه به تصمیم نهایی کیفیت تشکیل کلاس‌ها با نظر نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره و تاکید کرد: سه شرایط احتمالی در خصوص تشکیل کلاس‌ها در سال تحصیلی 1399-1400 عبارت است از وضعیت سفید کرونا که در این صورت کلاس‌هاعادی خواهد بود و در صورت وضعیت زرد، کلاس‌ها به صورت زوج و فرد و در صورت قرمز بودن وضعیت نیز کلاس در فضای مجازی تحت سامانه شاد برگزار خواهد شد.

معاون متوسطه آموزش و پرورش مازندران همچنین گفت: مانور بازگشایی مدارس نیز در روز شنبه اول شهریور برگزارخواهد شد و لازم است تمام عوامل در این مانور مشارکت فعال داشته باشند. دغدغه بزرگ وزیر آموزش و پرورش و مدیر کل آموزش و پرورش مازندران موضوع مهارت آموزی است واز همه شما به عنوان دبیران پروژه مهر می‌خواهم در این بخش هم توجه ویژه اعمال کنند.

نظری در ادامه به شبکه شاد اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه احتمال دارد آموزش کاملا مجازی باشد به تولید محتوا وشبکه شاد را جدی بگیرید تا از این نظر، فضای مجازی دانش آموزان غنی باشد زیرا تمامی فعالیت‌های آموزشی در بستر فضای مجازی و شبکه شاد انجام خواهد شد.

وی در پایان خطاب به معاونان آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان مازندران گفت: تراکم جمعیت دانش آموزی، اجرای سند تحول بنیادین، تغییر ساختار اداری، بازنشستگی نیروها و در نهایت تحریم اقتصادی دشمن که آموزش و پرورش جمهوری اسلامی و استان مازندران را دچار تنگنای مالی کرد، پنج مشکل آموزش و پرورش است که باید با تدبیر و اقدام به موقع آن‌ها را حل و فصل کنیم.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
حدیث روز
حدیث-روز.png
اخبار پربازدید