Banner
ورود اعضاء الأربعاء 15 جوييه 2020 | چهار شنبه, 25 تیر 1399

استقبال ۲۱ هزار نفری داوطلبان از کنکور دکتری ٩٩

شنبه, 09 آذر 1398 ساعت 13:38:16

تهران- ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: ۲۱ هزار و ۱۰۰ نفر در چهار روز گذشته برای شرکت در آزمون دکتری ۹۹ ثبت نام کرده‌اند.

تصویر
استقبال ۲۱ هزار نفری داوطلبان از کنکور دکتری ٩٩

حسین توکلی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: فرآیند ثبتنام در آزمون دکتری ۹۹ از روز چهارشنبه ششم آذرماه جاری در پایگاه اطلاع رسانیسازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد که تا امروز  ۲۱ هزار و ۱۰۰ نفر ثبت نام کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: فرآیند ثبت نام در این کنکور تا روز سه شنبه ۱۲ آذرماه در پایگاه اطلاع رسانیسازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org ادامه دارد.

مشاور عالی سازمان سنجش به این نکته نیز اشاره کرد که کنکور دکتری ۹۹ روز جمعه نهم اسفندماه ۹۸ در هفت گروه آموزشی و ۲۴۵ کد رشته امتحانی برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۹ برای پذیرش در دوره های روزانه، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و پردیس خودگردان دانشگاه ها همچنین مؤسسات آموزش عالی است.

هزینه ثبت نام در آزمون دکتری ۹۹ مبلغ ۷۵ هزار تومان اعلام شد که داوطلبان به صورت اینترنتی باید بپردازند.
نحوه پذیرش
بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری بر حسب هر یک از شیوه‌های آموزشی پژوهشی و پژوهش محور به این شرح است:
دکتری آموزشی ـ پژوهشی: سنجش و پذیرش برای ورود به دوره دکتری آموزشی ـ پژوهشی بر اساس معیارهای ۵۰ درصد آزمون متمرکز، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری و ۳۰ درصد مصاحبه علمی و سنجش عملی صورت می گیرد.
دکتری پژوهش محور: سنجش و پذیرش برای دوره دکتری ناپیوسته پژوهش محور بر اساس معیارهای ۳۰ درصد آزمون متمرکز، ۲۰ درصد سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، ۳۰ درصد مصاحبه علمی و بخش عملی و ۲۰ درصد تهیه طرحواره صورت می گیرد.
اجرای مرحله اول (آزمون متمرکز) توسط سازمان سنجش آموزش کشور و امتیاز مربوط به سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری، مصاحبه علمی توسط دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی پذیرنده دانشجو انجام خواهد شد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید
پربازدیدهای هفته