Banner
ورود اعضاء الأحد 5 أفريل 2020 | یک شنبه, 17 فروردین 1399

آنا گزارش می‌دهد؛ باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد چه تسهیلاتی به دانشجویان ارائه می‌دهد؟

چهار شنبه, 23 بهمن 1398 ساعت 16:04:18

دانشگاه آزاد اسلامی با تقویت باشگاه پژوهشگران جوان سعی در جذب پژوهشگران دانشجویی و دانش‌آموزی دارد در این مسیر تسهیلاتی برای اعضا در نظر گرفته شده است.

تصویر
آنا گزارش می‌دهد؛ باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه آزاد چه تسهیلاتی به دانشجویان ارائه می‌دهد؟

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، باشگاه پژوهشگران جوان در  نهادی باسابقه در دانشگاه آزاد اسلامی است که در دوره جدید تقویت این نهاد بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پژوهشگران جوان در دو سطح دانشجویی و دانش‌آموزی می‌توانند وارد باشگاه و از تسهیلات آن برخوردار شوند.

دانشجویانی که عضو باشگاه پژوهشگران شوند می‌توانند از تسهیلات امکان دریافت وام دانشجویی با اولویت استفاده کنند. همچنین می‌توانند در چارچوب تفاهم‌نامه باشگاه با سایر صندوق‌ها از وام‌های مرتبط پژوهشی، کارآفرینی، دانشجویی و غیره بهرمند شوند.

اعضای باشگاه برای استفاده از سهمیه سفر حج عمره دانشجوی یا زیارت عتبات عالیات دانشگاهیان در اولویت هستند.

باشگاه پژوهشگران

تسهیلات آموزشی

اعضای باشگاه می‌توانند در کارگاه‌های آموزشی که از سوی باشگاه برگزار می‌شود شرکت کنند و در صورت قبولی در امتحان نهایی گواهینامه دوره سپری شده دریافت کنند. شرکت در کارگاه‌ها برای اعضا رایگان است.

دانشجویان دوره کارشناسی ارشد که عضو باشگاه هستند می‌توانند از مزایای گذراندن دروس روش تحقیق، سمینار، کارآموزی و پروژه استفاده کنند.

تسهیلات طرح های پژوهشی

هر یک از اعضا می‌توانند از تسهیلات اجرای طرح‌های پژوهشی حاصل از مسابقات و طرح‌های پژوهشی مبتنی بر فراخوان براساس نظام موضوعات استفاده کنند. همچنین اعضا می‌توانند به عنوان مجری طرح های پژوهشی برون دانشگاهی باشند و از مزایای آن استفاده کنند.

تسهیلات مقالات و ثبت‌نام در رویدادها

اعضایی که مقالات علمی مازاد بر موظفی حاصل از طرح های پژوهشی و مسابقات مصوب باشگاه در مجلات علمی معتبر منتشر می‌کنند می‌توانند از مزایای آیین‌نامه تشویق مقالات علمی استفاده کنند.

آثار هنری اعضا حاصل از طرح های پژوهشی و مسابقات مصوب مازاد بر موظف، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و هم ترازی آنها با آثار پژوهشی موضوع این ماده تعیین و پاداش مربوطه اختصاص می‌یابد. تمام یا بخشی از هزینه ثبت‌نام اعضای دانشجوی دوره کارشناسی که در کنفرانس‌ها و رویدادهای دانشجویی معتبر شرکت کنند، پرداخت می‌شود.

اعضایی که مشغول تحصیل در دوره دکتری و کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل هستند،‌ می‌توانند از مقالات حاصل از طرح های پژوهشی مازاد که به صورت سخنرانی در همایش‌های ملی و بین‌المللی اراده می‌شود، تشویقی دریافت کنند.

مقاله

تسهیلات توانمندسازی کارآفرینی

از تسهیلات توانمندسازی کارآفرینی برای اعضا می‌توان به شرکت اعضای باشگاه در برنامه‌های مشترک کارورزی و استخدام با سازمان‌های دارای تفاهم‌نامه، معرفی طرح‌های پژوهشی اعضا به صنایع و سازمان‌های مرتبط، افزایش مهارت‌های اعضا در کسب و کار، بازدید از مراکز تحقیقاتی و صنعتی، معرفی برای استقرار در مراکز رشد، تسهیل استفاده از وام‌ها و گرنت‌ها و شرکت رایگان یا با تسهیلات ویژه برای دوره‌های مدرسه تابستانی و اردوهای کارآفرینی اشاره کرد.

تسهیلات فرهنگی

اعضای باشگاه همچنین می‌توانند از تسهیلاتی نظیر اردوهای فرهنگی، شرکت در طرح خادمان علمی و شرکت در نمایشگاه‌های آثار هنری استفاده کنند.

انتشار کتاب از دیگر تسهیلات درنظر گرفته‌شده برای اعضا است. اعضا می‌توانند پس از طی مراحل قانونی برای انتشار کتاب از طریق باشگاه اقدام کنند.

اختراعات

اعضای باشگاه می‌توانند با کانون پتنت ایران و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برای اختراعات خود ارتباط بگیرند. هزینه‌های ثبت اختراع از سوی باشگاه پرداخت می‌شود. مخترعان دارای تاییدیه علمی به مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری برای تجاری سازی معرفی می‌شوند.

حضور در مسابقات علمی

اعضای باشگاه می‌توانند با هزینه‌های تشکیل تیم و تیم‌داری با درنظر گرفتن میزان بودجه تامین کنند. تیم‌ها می‌توانند از حامیان مالی حداقل ۵۰ و ۷۰ درصد به ترتیب در مسابقات ملی و بین‌المللی استفاده کنند.

هزینه تجهیزات سخت افزاری و نرم‌افزاری تیم‌های واحد باید از ردیف بودجه‌های مربوط به خرید و تجهیز لوازم آزمایشگاهی واحد یا استان تامین شود. این هزینه جز هزینه‌های تیم‌داری و شرکت در مسابقات نیست.

بررسی مستندات حامیان مالی و هزینه‌های شرکت در مسابقات برعهده واحد مالی واحدهاست. در صورت عدم تحقق حمایت‌های مالی تا قبل از شروع مسابقات، شرکت‌ تیم‌ها ممنوع است و خسارات باید از طرف تیم‌ها یا واحدها جبران شود.

مسابقات جهانی ربوکاپ استرالیا 2019

تسهیلات تخفیف شهریه

اعضای باشگاه به میزان فعالیت در هر سال تحصیلی از مزایای تخفیف شهریه استفاده کنند.

اعضای باشگاه همچنین می‌توانند از تسهیلات کسر خدمت و امریه سربازی متناسب با تفاهم‌نامه‌های منعقده استفاده کنند. استفاده از تسهیلات و خدمات پزشکی، رفاهی، ورزشی و فرهنگی، مراکز درمانی، کتابخانه از دیگر تسهیلات باشگاه است.

اعضای برتر باشگاه براساس فعالیت‌های خود هر ساله ارزیابی و رتبه‌بندی می‌شوند، افراد برتر حداکثر تا پایان مهرماه تعیین و به ستاد مرکزی باشگاه معرفی می‌شوند. واحدهایی که ۱۰۰ نفر عضو دارند باید یک نفر برتر انتخاب کنند. واحدهایی که ۲ نفر برتر و واحدهای مازاد بر آن ۳ نفر را باید معرفی کنند.

جدول

هر ساله تا پانزدهم آذرماه اعضای برتر مورد ارزیابی دوباره قرار می‌گیرد و ۳ نفر اول هر استان انتخاب می‌شوند. اعضای برتر واحدهای دانشگاهی توسط روسا تقدیر می‌شوند.

تسهیلات برای اعضای استعدادهای درخشان

اعضای استعداد درخشان باشگاه می‌توانند تا ۱,۵ برابر بیشتر از تسهیلات درنظرگرفته‌شده استفاده کنند. اعضای استعداد درخشان امکان تحصیل در مقاطع بالاتر را دارند. همچنین می‌توانند در دو رشته به صورت همزمان تحصیل کنند. پرداخت کمک هزینه ثبت اختراع بین‌المللی، معرفی برای برخورداری از بورس تحصیلی در مقاطع بالاتر، معرفی به مراجع ذیربط برای اولویت استخدام، اولویت به کارگیری در باشگاه به عنوان همکار، حمایت از محصولات فناورانه، اولویت به‌کارگیری به عنوان مشاور جوان در سطوح مختلف از دیگر تسهیلات درنظر گرفته برای اعضای استعداد درخشان است.

تسهیلات دانش‌آموزی

اعضای دانش‌آموزی نیز امکان استفاده از تسهیلات آموزشی همانند اعضای دانشجویی را در سطح مدارس دارند.

اعضای دانش‌آموزی می‌توانند از تسهیلا اجرای طرح‌های پژوهشی حاصل از مسابقات یا فراخوان طرح‌ها استفاده کنند. تمام یا بخشی از هزینه ثبت‌نام اعضا در جشنواره‌ها و رویدادهای دانش‌آموزی پرداخت می‌شود.

طرح‌های پژوهشی به صنایع و سازمان‌ها معرفی می شود. کارگاه‌های آموزشی برای ارتقای مهارت‌های کسب و کار برای اعضا برگزار می‌شود. امکان استقرار در مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری تامین می‌شود. شرکت در دوره مدرسه تابستانی رایگان است. امکان حضور در اردوهای فرهنگی و علمی برای دانش‌آموزان عضو نیز فراهم است.

اعضا می‌توانند با کانون ثبت پتنت و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی برای ثبت اختراع ارتباط بگیرند. مخترعان به مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری معرفی می‌شوند.

اعضا می‌توانند در رویدادهای علمی با هزینه باشگاه حضور یابند. هزینه‌های مربی تیم نیز از سوی باشگاه پرداخت می‌شود. اعضای برتر هم مانند اعضای برتر دانشجویی انتخاب می‌شود. اعضای برتر مورد تقدیر رئیس باشگاه قرار می‌گیرند.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
اخبار پربازدید