ورود اعضاء الثلاثاء 23 جوييه 2019 | سه شنبه, 01 مرداد 1398

آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ از امروز

چهار شنبه, 19 تیر 1398 ساعت 13:15:10

فرایند انتخاب رشته داوطلبان مجاز شده کنکور کارشناسی ارشد ۹۸ از امروز چهارشنبه در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود.

تصویر
آغاز انتخاب رشته کارشناسی ارشد ۹۸ از امروز

به گزارش خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، فرایند انتخاب رشته برای ۴۵۶ هزار و ۸۶۴ نفر داوطلب مجاز به انتخاب رشته از ساعت ۱۸ امروز چهارشنبه ۱۹ تیر ماه در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org آغاز می‌شود و تا ۲۳ تیرماه ادامه دارد.
۲۴ هزار و ۹۷ نفر از داوطلبان مجاز، حق انتخاب دو رشته را دارند.
دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است و داوطلبان می‌توانند ۱۰۰ کد رشته محل را انتخاب کنند.
گزینش دانشجو در هر یک از رشته‌های امتحانی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته از بین داوطلبانی که بر اساس کارنامه اولیه مجاز به انتخاب رشته هستند با توجه به نمره کل اکتسابی و اولویت کد رشته‌های انتخابی، همچنین نتیجه بررسی صلاحیت‌های عمومی مطابق ضوابط مربوط انجام می‌شود.
گزینش نهایی در تمام رشته‌های تحصیلی بر اساس ۸۰ درصد نمره آزمون کتبی (حاصل از تراز نمرات دروس) در هر گرایش با توجه به ضریب مربوط و ۲۰ درصد معدل تراز شده انجام می‌شود.
طبق مصوبه جلسه ۹ شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در ششم بهمن ماه ۹۷، در آزمون کارشناسی ارشد ۹۸ حد نصاب نمره علمی (نمره حاصل از میانگین وزنی نمرات خام تراز شده با توجه به ضرایب مربوطه) در هر رشته گرایش و در تمام دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی دولتی، غیردولتی، همچنین دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌تر از صفر است.
بنابراین با استناد به این مصوبه، داوطلبان در کد ضریب‌هایی مجاز به انتخاب رشته شده اند که نمره علمی کدضریب مربوطه بزرگ‌تر از صفر باشد.
کنکور کارشناسی ارشد روزهای ۲۳ و ۲۴ خردادماه امسال برگزار و ظرفیت پذیرش آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ در دانشگاه‌ها ۱۶۰ هزار و ۸۱۷ نفر اعلام شد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری
پربازدید های امروز