ورود اعضاء الثلاثاء 18 فيفرييه 2020 | سه شنبه, 29 بهمن 1398

آخرین خبرها از پذیرش در دوره‌های بدون‌آزمون دانشگاه‌ها/ نتیجه آزمون کاردانی به کارشناسی امروز اعلام می‌شود

چهار شنبه, 13 شهریور 1398 ساعت 15:52:23

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتیجه آزمون کاردانی به کارشناسی در امروز خبر داد.

تصویر
آخرین خبرها از پذیرش در دوره‌های بدون‌آزمون دانشگاه‌ها/ نتیجه آزمون کاردانی به کارشناسی امروز اعلام می‌شود

حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار حوزه آموزشی و پژوهشی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به ثبت‌نام در دوره بدون‌آزمون کارشناسی اظهار کرد: ثبت‌نام در دوره بدون‌آزمون کارشناسی دانشگاه‌ها تا روز ۲۸ شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور ادامه دارد.

وی افزود: تاکنون ۱۹۸ هزار و ۴۱۴ نفر در این دوره ثبت‌نام کرده‌اند، ظرفیت پذیرش ۵۹۶ هزار و ۸۸ نفر است.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: ثبت‌نام در دوره بدون‌آزمون کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی تا ۲۰ شهریورماه از طریق سایت azmoon.org ادامه دارد.

توکلی در ادامه درباره ثبت‌نام در دوره مهندسی فناوری و کارشناسی حرفه‌ای اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام در این دوره فردا پنج‌شنبه ۱۴ شهریورماه به پایان می‌رسد. تاکنون ۴۷ هزار و ۲۰ نفر در این دوره از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور ثبت‌نام کرده‌اند و ظرفیت پذیرش این دوره ۱۵۴ هزار و ۲۰۵ نفر است.

وی همچنین از اعلام نتایج آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته و معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت پذیرش رشته تحصیلی نیمه‌متمرکز فوریت‌های پزشکی خبر داد و گفت: تا پایان امروز نتیجه این آزمون اعلام می‌شود و تعداد اسامی پذیرفته متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دوره‌های کاردانـی پیوسته و ناپیوسته نظام جدیــد (دانشگاه فنی و حرفـــه‌ای و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعــی)‌ روز شنبه ۱۶ شهریورماه اعلام خواهد شد.

منابع


اوقات شرعی به وقت ساری